Borsa İstanbul Yatılı Bölge Ortaokulu Konferans Salonunda gerçekleştirilen ilk programda, özel öğrencilerin özel gösterileri ilgiyle izlendi. Yunak Özel Yenilik Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezince hazırlanan programda, öğrencilerce icra edilen rontlar, şiirler, oyun ve dans gösterileri büyük beğeni topladı.

Kutlamalarda açılış konuşmasını yapan Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, "Unutmayalım ki engellilik birey ve ailesi için zorlu yaşam koşullarını beraberinde getirmektedir. Onların yaşadıkları sorunlarla baş etmeleri sürecinde bizlere görevler düşmektedir. Bu nedenle her alanda onların yaşamlarını kolaylaştırmak için sadece 3 Aralık'ta değil, yılın her günü onların yanlarında olmak gerekir. Katılım gösteren tüm misafirlerimize teşekkür ederim." dedi.

Engelliler Günü nedeniyle düzenlenen ikinci kutlama programı ise, Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

Özel Umutevim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezince hazırlan programda öğrencilerce şiirler okundu, oyunlar oynandı, gösteriler yapıldı.

Yunak Kaymakamı Özgür Pelvan, yaptığı konuşmada, engelli bireyler için tüm kolaylıkların sağlandığını ve her zaman onların yanında olduklarını belirtti.

Kutlama programlarına; Yunak Kaymakamı Özgür Pelvan, Cumhuriyet Savcısı Hasan Uğur, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, İlçe Jandarma Komutanı Hüseyin İmren, İlçe Müftüsü Sadık Aydoğan, SYDV Müdürü Özkan Kılınç, Belediye Kültür Müdürü Bekir Coşkun, Ak Parti İlçe Başkanı Cihat Şekeroğlu, veliler, öğrenciler ve öğretmenler ile diğer davetliler katıldı.

Editör: Haber Merkezi