GELİR VERGİSİ KANUNU MADDE 89: Gelir vergisi matrahının tespitinde, gelir vergisi beyannamesinde bildirilecek gelirlerden aşağıdaki indirimler yapılabilir:

Madde: 89/8 - 3289 sayılı Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun ile 17.6.1992 tarihli ve 3813 sayılı Türkiye Futbol Federasyonu Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun kapsamında yapılan sponsorluk harcamalarının; amatör spor dalları için tamamı, profesyonel spor dalları için % 50’si.

TFF’nin sezon başlamadan önce aldığı karar gereği, BAL’da gruplarını lider bitiren kulüplerin tamamı otomatikman TFF 3. Ligi’ne yükselecek. Diğer taraftan, 2023-2024 sezonunda BAL'da bir takımla temsil edilme hakkı olduğundan, 2 takımla temsil edilen illerin 2024-2025 sezonunda bir takımla temsil edileceği dikkate alınacak; 2 takımdan biri TFF 3. Lig'e yükselecek, biri de küme düşecek.

Akşehirspor’un kısıtlı kadrosuna rağmen, tecrübeli hocasıyla liderliğe yükselmesinden spor kamuoyu rehavete kapılmamalı! Ara transfer olarak adlandırılan ikinci transfer ve tescil dönemi 11 Ocak 2024'te başlayıp 9 Şubat 2024'te tamamlanacak.

BAL Liginde ilk yarı maçları 7 Ocak 2024’te sona erdi ve 4 Şubat 2024 tarihinde ikinci yarı maçları oynanacak. Grubumuzdaki iddialı takımların ara transfer sezonunun başlamasıyla kadrolarına takviye yapacakları biliniyor. Akşehirspor’un kadro darlığının ve kulübün zenginliğinin olmadığını da göz önünde bulundurursak en az 4-5 kaliteli transferin yapılması kaçınılmaz görünüyor.

Akşehirspor’un mali yükünün hepsini belediye başkanına yıkmak ve seyirci kalmak da haksızlıktan öte bir şey değildir. Akşehir’imizin başarılı İş İnsanları ve Müteahhitlerinin sessizliğe bürünmelerini anlamakta zorluk çekiyoruz. Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Organize Sanayi Yönetim Kurulu vb. diğer kuruluşlarımızın kendi üyeleri arasından toplayacakları maddi desteklere Akşehirspor’un ihtiyacı var. Özellikle müteahhitlerimiz; neden diğer illerdeki meslektaşlarınızın spor kulüplerine verdikleri destekleri görmezden gelerek sessizliğe bürünüyorsunuz ki? İnşaat yapacağınız zaman imar değişikliklerini Akşehir Belediyesinden talep etmesini biliyorsunuz da Akşehirspor’a maddi destek sağlamaktan mı imtina ediyorsunuz. Sizlerden yüksek meblağlar isteyen yok ki?

Akşehir Belediyesine önerimiz odur ki, müteahhitlerimizi biraz yakın markaja almanızda fayda var. Diğer oda başkanlarımız da Akşehirspor’un onursal başkanı ve aynı zamanda belediye başkanı Salih Akkaya ile irtibata geçerek, Akşehirspor kulübünün ilgili bankalardaki hesap numaralarını isteyerek belirli bir rakamın altında kalmamak kaydıyla katkıda bulunulmasına öncülük etmeliler. Akşehir’li İş İnsanlarımıza ve Müteahhitlerimize yakışan da budur. Menfaatler karşılıklı olmalıdır, tek taraflı değil!

Maçına gidip galibiyetleriyle gurur duyduğumuz takımımızın başarısında pay sahibi olmak herkesin görevidir ve tercihi böyle olmalıdır. Yönetimin kapınıza gelip yardım talebini beklemeden sizin önceden destek olmanız, takımımızı daha da yüceltir. Kulübün odağı sadece maç kazanmak olmalıdır; maddi kaygı baskısı içerisindeki bir kulüpten büyük başarılar beklemek yalnızca hayal olur. Üç-beş demeden herkesten, özellikle de İş İnsanlarımız ve Müteahhitlerimizden bu konuda somut adımlar bekliyoruz. Konyaspor’a bağış yapanlarınızı da bilmiyor değiliz!

En geç 15 gün içinde gereken maddi yardımın toplandığına dair müjdeli haberi kamuoyuna duyurmak ümidiyle…

Sizlerin başarılı iş yaşamlarını, Akşehirspor’u Şampiyon olarak görmek de Akşehir Halkını mutlu edecektir.

Şampiyon Akşehirspor’u 2024 yılında hep birlikte el ele verip kucaklamak umuduyla…

Editör: Haber Merkezi