Toplantıda; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı temsilcilerince Akşehir OSB ilave alan yer seçimi çalışmaları ve önerilen alan hakkında komisyona bilgi verildi. Alana ilişkin 1/25.000 ölçekli Topografik ve Kadastral haritalar ile alana ait havadan çekilmiş video görüntüleri incelendi.

Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapılan toplantıya; Akşehir Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkanı, Akşehir Kaymakamı Mehmet Özel, Akşehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Akşehir Ticaret Odası Başkanı Ender Kalkan,  Akşehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Akşehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi İsa Kurt, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Mühendis Bülent Ayan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Mimar Lale Nimetoğlu, İl Sağlık Müdürlüğü Çevre Sağlığı Teknikeri İlknur Çeliker, İl Sağlık Müdürlüğü Çevre Sağlığı Teknikeri Raziye Demir, TEİAŞ 9. Bölge Müdürlüğü Şehir Plancısı Melih Arıkan, Konya Valiliği YİKOP Harita Yüksek Mühendisi Mehmet Şen, Konya Valiliği YİKOP Harita Mühendisi İ. Tuğrul Oğuzhan, Karayolları 3 Bölge Müdürlüğü İnşaat Mühendisi Emre Koca, Karayolları 3 Bölge Müdürlüğü Şehir Plancısı İlker Kutluk, Akşehir Belediyesi Emlak İstimlak Müdürü Mehmet Tunçez, Mevlana Kalkınma Ajansı Uzman Arif Köseoğlu, Mevlana Kalkınma Ajansı Uzman Selim Gülhan, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Akşehir Müze Müdürü Sevcan Çavdar, Meteoroloji Genel Müdürlüğü Mühendis Oktay Coşkun, BOTAŞ Orta Anadolu İşletme Müdürlüğü Teknisyen Mehmet Çağman, Medaş Mühendisi Halil İbrahim Güler, İl Sanayi Ve Teknoloji Müdürlüğünden Sanayi ve Yatırımlar Şube Müdürü Erdoğan Berber, Makine Mühendisi Orhan Küçük, İnşaat Mühendisi Osman Deligönül ve Akşehir Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Murat Balaman katıldı.

PAZARTESİ GÜNÜ BOL GÜNDEMLİ MECLİS PAZARTESİ GÜNÜ BOL GÜNDEMLİ MECLİS

Toplantıya katılan komisyon Üyeleri Nasreddin Hoca Türbesini ve Batı Cephesi Karargahını (Akşehir Müzesi) gezerek Akşehir’den ayrıldılar.