Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Akşehir Kaymakamı Mehmet Özel, Konya İl Tarım ve Orman Müdürü Duran Seçen, Akşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mevlüt Yiğit, Akşehir Ticaret Odası Başkanı Ender Kalkan, Akşehir Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Doğru, Akşehir Ziraat Odası Başkanı Fahri Küçükpolat, Akşehir İlçe Müdürü Soner Kahraman, Kurum Amir ve Müdürleri, STK temsilcileri, ilgili personeller ve vatandaşlar katıldı.

Toplantıda, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Osman Işık 15. Etap Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı ve Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi Programı ile (19.Etap) Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi hakkında bilgilendirme yaptı.

Toplantıda bir konuşma yapan Konya Konya İl Tarım ve Orman Müdürü Duran Seçen "İlimizin kalkınmasında büyük öneme sahip Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programından bu yıl daha fazla projenin faydalanması için üreticilerimizi ve sektör paydaşlarımızı bilgilendirmeye hız kesmeden devam ediyoruz. Bugün Akşehir İlçemizde geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirdik. Bu vesileyle emeği geçenlere teşekkür ederek üreticilerimizi ihtiyaç duyduğu yatırım konularında başvuru yapmaya davet ediyoruz" dedi.

      

Editör: Haber Merkezi