Sergi, 8 Ocak tarihinde gerçekleştirilen açılış töreniyle başladı; Açılışa KTO Karatay Üniversitesi Enerji Yönetimi Bölüm Başkanı Fatma Didem Tunçez, Necmettin Erbakan Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi’nden Doç. Dr. Muzaffer Yılmaz, MEPAŞ Genel Müdürü İlker Arslanargun ve sanatseverler katıldı. Sergi 22 Ocak tarihine kadar ziyaretçilere kapılarını açacak.

Düzenledikleri sergi ile geleceğe daha yaşanabilir bir dünya bırakmak istediklerini belirten MEPAŞ Genel Müdürü İlker Aslanargun, “Enerji Verimliliği kanunu gereği Ocak ayının ikinci haftası enerji verimliliği haftası olarak ilan edildi. Biz de enerji şirketi olarak enerji verimliliği ile ilgili geleneksel sergimizi açtık. Özellikle ilköğretim, ortaöğretim ve lise düzeyindeki öğrencilerimize enerji tasarrufuyla farkındalıklar yaratmak adına bu sergimizi düzenledik. Hedef kitlemiz öğrenciler olduğu için bize yardımda bulunan il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine de teşekkürü bir borç biliriz. Gençlerimize enerjinin verimli kullanılması ve elektrik tasarrufuyla ilgili bir farkındalık oluşturabilirsek ne mutlu bize. Her ne kadar hedef kitlemiz öğrenciler olsa da ilgisi olan, elektriğin tarihçesi hakkında da bilgi sahibi olmak isteyen herkesi 22 Ocak tarihine kadar sergimize bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Enerji alanındaki yenilikleri ve çevresel bilinci ön planda tutan MEPAŞ, bu etkinlikle toplumun geniş kesimlerine ulaşmayı ve enerji verimliliği konusunda öğrencileri bilinçlendirmeyi amaçlıyor.

Editör: Haber Merkezi