İşcan, mesajlarında şu ifadelere yer verdi:

"Gazetecilik mesleği, özellikle fedakarlık isteyen zor şartlarda icra edilen önemli bir meslektir. Hak ve sorumluluk bilincinin güçlenmesinde, demokrasi kültürünün gelişmesinde, sağlıklı bir toplum düzeninin inşasında gazetecilerin rolü oldukça büyüktür. 

Gücünü kamuoyundan alan ve halkın haber alma hakkını kullanarak bizleri yaptığı haberle bilgilendiren Çalışan Gazeteciler, önemli ve etkin bir denetim organı olarak demokrasinin temel unsurlarından biridir.

 Gazetecilik mesleği, kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşarak zor şartlar altında ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu gelişen olaylar karşısında aydınlatırken, diğer taraftan da vatandaşımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedir. Basının başta milli konular olmak üzere ülkemizle şehrimizdeki olumlu ve olumsuz gelişmeleri takip ederek, her meseleye yapıcı ve sağduyulu bir tavırla yaklaşması, millet şuurumuzun sağlamlığı ve demokrasimizin güçlenmesi açısından oldukça önemlidir. İnanıyorum ki, gazetecilerimiz sahip oldukları bu sorumluluk ile İlçemizin, İlimizin ve Ülkemizin, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlamak için, olumlu rol üstlenmeye devam edecektir. Bu görevi yerine getirirken de ahlaki ve hukuki kuralları doğrultusunda hareket ederek kamuoyunu bilgilendirirken, toplumun talep ve beklentilerini dile getirerek önemli bir sorumluluğu yerine getirmektedir.

Bu hizmetlerinden dolayı teşekkür ederken, bu vesileyle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü`nü kutlar, çalışmalarınızda başarılar dilerim."

İŞCAN'DAN 10 OCAK İDARECİLER GÜNÜ MESAJI

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, 10 Ocak İdareciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. İşcan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kamu düzenini tesis eden, kurum ve kuruluşların iş ve işlemlerini koordine eden Mülki İdare Amirleri, vatandaşlarımızın huzur ve refahının temin edilmesinde çok önemli görevler üstlenirler.

Halkımızın talep ve ihtiyaçlarını tespit edip çözümler üreten, ülkemizin ekonomik, sosyal ve kültürel alanda gelişmesi için zaman ve mekân mefhumu gözetmeden çalışmalar yapan Mülki İdare Amirleri, devletimizin varlığını, otoritesini ve şefkatini temsil etmekte ve Devlet ile Millet arasındaki bağları güçlendirmektedir.

Mülki İdare Amirleri, yaptıkları çalışmalarla devlet politikalarımızın başarılı bir şekilde uygulanmasını, kamu hizmetlerinin vatandaşlarımızı memnun edecek biçimde sunulmasını sağlarlar. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Mülki İdare Amirlerinin önemini "tatbik eden, icra eden, karar verenden daima daha kuvvetlidir." sözüyle ifade etmiştir.

Yurdumuzun dört bir köşesinde Devletimizin bekası için üstün bir vazife bilinciyle fedakârca görev yapan illerde Vali, Vali Yardımcısı ve ilçelerimizde Kaymakam olarak hizmet veren tüm Mülki İdare Amirlerimizin “10 Ocak İdareciler Günü”nü kutluyor, vefat eden Mülki İdare Amirlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

Editör: Haber Merkezi