Açılışı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Tuğrul Polat ve Genel Sekreter Prof. Dr. Kamil Beşoluk’un katılımlarıyla yapılan Sempozyumun son gün sunumları, Akşehir Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi binasındaki 5 farklı salonda eş zamanlı olarak yapılırken sunumu yapan katılımcılara da sertifika takdim edildi. Büyük ilgiyle takip edilen, mühendislik ve teknoloji alanlarına ilişkin 40 farklı sunuma ilişkin değerlendirmeleri yapılırken, soru-cevap yöntemiyle bilgi alışverişlerinde de bulunuldu. Sempozyumun sabahki oturumları sonrasında Fakülte bahçesinde tüm katılımcılara sucuk-ekmek ikramı yapıldı.

Sempozyumun öğleden sonraki oturumu ve kapanışı Akşehir Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Marka ve Patent Vekili Edip Deha Bilir tarafından yapılan “Mühendislikte Patent ile Kazanmak” başlıklı sunumda, patent alma süreçleri ve dikkat edilmesi gereken hususlar ele alındı.

Kapanış konuşmasını yapan Fakülte Dekanı Prof. Dr. Süleyman Neşeli; henüz lisans seviyesindeki öğrencilerin, teknoloji alanında önemli başarılara imza atan çok değerli çalışmalarını sergiledikleri sunumlarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Dekan Neşeli; Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanları Prof. Dr. Şakir Taşdemir ve Dr. Öğr. Üyesi Hakan Terzioğlu ile desteğinden dolayı Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya’ya ve sponsorluk sağlayan Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile firmalara teşekkür etti.

Kapanış konuşmasının ardından; sunum yapan katılımcılara ve Oturum Başkanlığı yapan Fakülte Akademik Personeli ile Sempozyuma katkı sağlayanlara plaket takdiminde bulunuldu.