14 Şubat, sevgililer günü, 14 Şubat sevda günü, sevgi günü,

14 Şubat sevgiye övgü günü,

Sevda yüreğin atışındaki heyecan, sevdiğiniz, aşkınız sevginiz, sevgiliniz. Neydi sevgi?  Bir kimseyi sevmek,  karşılıksız, beklentisiz, önyargısız, gizli saklı bir düşünce olmaksızın. Sevdiğiniz, aşkınız o. Düşünün artık, sadece bir kişiyi sevmişsiniz, kalbinizin yerine koymuşsunuz, bir tek kişiyi kalbinize almışsınız. Onu seçmiş, onu sevmişsiniz. Kalbiniz her atışında onun adı ile çarptığını düşünüyor musunuz?  Bu sevimsiz dünyada kendinize bir sevgili bulmuşsunuz. Sevda utanılacak bir şey midir? Ayıplanacak bir şey mi? Her aşk, her sevda güzeldir, saygındır.

Üzüntüsünde üzüldüğünüz, sevincinde mutlu olduğunuz. Hep hayallerinizde yaşattığınız, çiçeğiniz, gülünüz, karanfiliniz, fulyanız, papatyanızdır o. Tek başına bir sevda olabilir mi? Elbette ki olmaz! İnsan sevdiği ile  mutlu olur.

Dünyadaki güzellerin içinde onu güzel seçtiniz. Gününüzün güneşi, gecenizin ay’ı, yıldızı. Her şey her şey sevgi ile. Sevgi ile gülüş, sevgi ile bakış, sevgi ile her şey. İlgiyle, alakayla.

Sevgi ile yüreği çarpan insanların yüzündeki mutluluğu gördünüz mü? Onlar yalansızdır. Onlar samimi, onlar içtendir. Seven insan daha halim daha selim daha da duyarlı, bence efendidir, kibardır, kaba değildir, kırıcı hiç değildir.

Düşünebiliyor musunuz? Seven insanın sevdiğine sevgisini, onu kaybetmekten korktuğunu, kederini, mutsuzluğunu.

Seviyorsanız mutlusunuzdur.

Şimdi o sevgili, sevgi istiyor. Çünkü o sevgilerin en yücesine layık. Aşk istiyor.

O ki; gülüşüyle, bakışıyla, varlığında da yokluğunda  da  size hayatı özel kılıyor.

Haydi koşun sevgililerinize!

Bugün 14 Şubat.

BUGÜN SEVGİLİLER GÜNÜ

Her gün görüşüyoruz, her gün birlikteyiz diye düşünmeyin.

Bugün çok özel ve güzel bir gün. Siz de sevgiden yana olun. Eğer ki seversek, sevgiden yana olursak, mutsuzlukları, umutsuzlukları da yeneriz. Sevgi insanoğluna verilmiş en güzel armağandır. Herkese her şeye rağmen sevgiden yana olun, aşktan yana. Daima, her zaman,

Tüm sevenlerin, sevilenlerin, sevgililerin 14 Şubat’ı sevgililer gününü kutlarım. Sevgiyle kalın,  her zaman.