Remzi Ayvaz

Remzi Ayvaz

Tüm Makaleleri

HOCAMIZ NASREDDİN

Hocamız Nasreddin sadece Akşehir'imizin ve zamanının değil koskoca dünyanın  hocasıdır. Balkanlarda, Ortadoğuda,  bir çok batı dillerinde fıkraları bilinmektedir.

İSTİRAHAT Mİ TATİL Mİ

İstirahat rahatlama kelimesinden, tatil atalet ve tenbellik kelimelerinden gelmektedir.

DÜNYA YALAN DEĞİL, GERÇEK VE HAKTIR

Toplumda dünya yalan sözü birçok insanın kafasında yer aldığını, hayata ve dünyaya bu gözle baktığını, bunun da İslam’ın bir görüşü zannedildiğini görürüz.

KURBAN, YARADAN VE YARADILANLARA YAKLAŞMAKDIR

Kurban, Allah'ın emri, Peygamberimizin sünnetine uyarak Allah'a yaklaşmaya ve rızasını kazanmaya çalışmaktır. Fedakarlık ve yardımlaşmayla, ikram ve ihsanlarla, tebrik ve selamlaşmalarla Müslümanların...

ALLAH'IN RAHMET ESERLERİ

Herşey Allah'ın irade, rahmet ve yaratması ile var olur ve yaşarlar. Allah'ın rahmetinin, ikram ve İhsanın eseri olmayan bir şey yoktur. O'nun rahmeti olmadan bir nefes almakta, vermekte mümkün değild...

VİCDANIN SESİ

En güçlü ses vicdanın sesidir. Akıl ve haya duygusu da vicdan gibi insanın yaptıkları ve yapacaklarının doğru ve yanlışlığına insanın içinde bir terazi gibidirler.

RAMAZAN OKULUNDA ORUÇ EĞİTİMİ

Ramazan ayında tuttuğumuz oruçlar bizi eğitiyor, terbiye ediyor, olgunlaştırıyor. Olgun insanın özellikleri arasında sabırlı, nefsine hakim, özgüvenini kazanmış, güçlü irade sahibi olmak vardır.

RAHMET  AYI  RAMAZAN

Rahmet, ğufran,    arınma, diriliş, hayır, Kur'an,, oruç, sabır ve iyilik ayı olduğu gibi tevbe, af ve mağfiret ayı olan Ramazan geldi. Ne güzel geldi, hoş geldi.