Çocukluğumda ve ilk gençlik yıllarımda, Yıldönümü'nü kutladığımız Pervasız Gazetesi'nin, rahmetli Ahmet Şener'in ve rahmetli Nazmi Şener'in isimlerini duyar, bilirdim. Fakat ancak onları 1960 -1963 yıllarında Akşehir Lisesi'nde ve daha sonra Ankara'da üniversitede  okurken, yakından tanımaya başlamıştım.

Ayrıca yakın arkadaşlarım; Mustafa Torun, Musa Küçükakça, Vefa Renkligümüş  vd. tanışlarım gazetede çalışırlardı. Yine; Akan Cumbul, Koray Bestel, Mithat Saatçi, Erdoğan Özbakır, Hüseyin Yenim, Ali Galip Gündoğar, (nadiren de ben) ve pek çok akran ve arkadaşlarımız Pervasız'da yazılar yazdılar.

Avrupa'da bulunduğum dönemde, daha çok da rahmetli Nihat Ak"ın gazetede çalıştığı 1990'lı yılların sonunda ve elbette onun teşvikiyle, ben de aralıklı olarak Pervasız'da yazılar yazmaya başladım. Köşe yazılarım 2010' lu yıllara kadar devam etti.

Kısaca anlatırsak; Pervasız'ın ve onun kuruluşuna, yayınlarının 71 yıl devam etmesine emek veren her kişinin Akşehir tarihinde önemli bir  yeri vardır. Elbette ki isimlerini buraya yazamadığım daha pek çok kişi ve Pervasız'ı vareden kuşakların temsilcileri de var.

Pervasız Gazetesi'ni günümüzde de yaşatan ve ileriye taşıyan değerli kalemler ve emeği geçenler var. Bayrağı devralanlara kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

Salih Taner Serin