CHP Akşehir İlçe Başkanı Sevim Uzun, “17 Kasım 2023 tarihinde Konya'da İl Başkanımız Bekir Yaman başkanlığında tüm ilçe başkanlarımızın da katılımıyla yapılan toplantıda; yerel seçimlerin startını verdik. Partimize aday adaylığı başvuruları 22 Kasım 2023 tarihinde başlayacak. Partimizin ilkelerini kabul etmiş, Atatürk Milliyetçiliğini kendisine görev bilen ve Akşehir sevdalısı olan aday adaylarımızın başvuruda bulunacaklarından kuşkumuz yok. Belediye Başkanlığı ve meclis üyeliği aday adaylıkları için son başvuru tarihinin ise 5 Aralık 2023’tür. Partimize şu ana kadar birden fazla kişi aday adaylığı için görüşme ve başvuru talebinde bulundu. CHP'nin yerel seçimde tek başına iktidar olacağından ve meclis çoğunluğunu ele geçireceğinden şüphe duymuyoruz. Akşehir'i eski özlenen ve ülkede gündem olan bir cazibe merkezi haline yeniden getireceğiz.” dedi.

Yerel seçimler öncesi yaptırdıkları kamuoyu araştırmasında iktidar partisinin Akşehir’e yatırımlar konusunda yeteri kadar destek olmadığı düşüncesinin hakim olduğunun ortaya çıktığını ayrıca kentin kazanımları olan menkul ve gayrimenkullerin kelepir fiyata satılmasından özellikle merkez mahalleler dışındaki vatandaşlarca şikayet edildiğine dikkat çeken CHP İlçe Başkanı Uzun, otogarın, hastanenin yerinin yanlış seçildiğini ve hala yolların tam olarak yapılamadığına dikkat çekti.

Başkan Uzun, “Hemşerilerimizin beklentisi toplumun her kesimini kucaklayacak siyaseten yıpranmamış, Akşehir’i ortak akılla yönetecek bir başkan adayının olması yönündedir. Bu kapsamda oluşacak belediye meclisinde de gençlerin ön planda olduğu, kentin vizyonunu geliştirecek projelerin hayata geçirileceği, partiler üstü bir yönetim anlayışıyla Akşehir’imizin temsil edilmesini istiyoruz. Halkımızdaki beklentide bu yöndedir. Cumhuriyet Halk Partisi Akşehir İlçe Örgütü olarak yerel seçimler de kendi adayımızla seçimlere gireceğiz ve Akşehir’in sorunlarına çare üretmek üzere yola çıktık. Bu süreçte, halkımızın destekleri ve katkıları bizim için çok değerlidir. CHP’nin Akşehir Beledi Meclisindeki eksikliği kamuoyunca da kabul edilmiştir. Akşehir’imizin her kesimini kucaklayan projelerimizle birlikte, çok güzel işlere ve projelere imza atacağız. Şimdiden bunun sözünü veriyoruz.” dedi.

Gazetemize yapılan ziyaret ve söyleşi sonrasında imtiyaz sahibimiz Fazıl Uz'a, Pervasız Gazetesi’nin Akşehir'in sorunlarına gösterdikleri sorumlu ve özgür yayıncılık anlayışından dolayı teşekkür etti.

Editör: Haber Merkezi