Akşehirspor karşılaşmaya; Eşref Niyazi Akgül, Hakan Salgırboylu, Ali Emre Duman, Onur Ulaş Tatar, Ramazan Koç, Rıdvan Yanık, Serkan Akbakay, Fatih Çelebi, Eray Baba, Osman Gümüş ve Ömer Ankaralıgil ilk on biriyle çıktı.

Nasreddin Hoca Stadyumunda saat 14:00’de başlayan karşılaşmada, Adana 5 Ocak Futbol Kulübü 5. dakikada sol kanattan geliştirdiği atağı gole çevirdi ve 1-0 öne geçti.  Temsilcimiz Akşehirspor 16. dakikada kazandığı penaltıyı Eray kullandı ancak gole çeviremedi. Ataklarını artıran rakip takım 17. dakikada durumu 2-0 yaptı. Temsilcimiz Akşehirspor 45+2’de Osman Gümüş’ün attığı golle durumu 2-1 yaptı. Başka gol olmayınca ilk yarı 2-1 sona erdi.

Karşılaşmanın ikinci yarısına hızlı başlayan temsilcimiz Akşehirspor 50. dakikada Onur’un attığı golle durumu 2-2 yaptı.

62. dakikada rakip futbolcunun yaptığı bir faul sonrası karşılıklı itişmeler olunca saha bir anda karıştı. Maçın hakemi her iki takımdan da birer oyuncuya kırmızı kart gösterince takımlar 10’ar kişi ile mücadele etmek zorunda kaldılar.

Akşehirspor Teknik Direktörü Ozan Dombaz maçın hakemine haklı itirazda bulunmasına karşın kendisine kırmızı kart gösterdi. İlerleyen dakikalarda baskısını artıran Akşehirspor, 67. dakikada rakibin geliştirdiği ani bir kontratak sonucunda kalesinde 3. golü gördü ve 3-2 geriye düştü. 

79. dakikada Akşehirspor’un ceza sahası dışından kullandığı serbest vuruşta topla buluşan Fatih Çelebi takımının 3. Golünü attı. Durum 3-3 oldu.

Karşılaşmanın 81. dakikasında Akşehirspor ceza sahasından topla buluşan Abdullah Adana 5 Ocağa 4-3 öne geçirdi. Golden 2. dakika sonra Eray Baba ile beraberliği yakalayan Eray Baba durumu 4-4 yaptı. Karşılaşmanın hakemi 10. dakika uzatma verdi. Uzatmanın son dakikasında gole giden oyuncumuz Ayhan’ı rakip takım futbolcusu Yusuf yere düşürünce kırmızı kart gördü. Kazanılan serbest vuruşta Ayhan’ın şutu kale direğinden döndü.

Akşehirspor ceza sahası dışından bulduğu serbest vuruş kale direğinden geri döndü. Karşılaşmanın geri kalan kısmında başka gol olmayınca 4-4 sona erdi.

Adana 5 Ocak takımından Erdeniz, Ali ve Yusuf, Akşehirspor’dan da Teknik Direktör Ozan Dombaz ve yardımcısı antrenör Yusuf Sapmaz, futbolcumuz Fatih maçın hakeminden kırmızı kart gördü. Maç bitiminden sonra hakeme itiraz eden kaptanımız Ayhan ve rakip takımın antrenörü de kırmızı kart gördü.

   

   

Editör: Haber Merkezi