Ak Parti genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çarşamba günü partisinin TBMM gurubundaki konuşmasının gündeminde, yine İsrail’in Gazze’deki yaptığı zulüm ve soykırım vardı.

Ey Birleşmiş Milletler!

21. yüzyılda, canlı yayınla tüm insanlığın izlediği soykırımı durduramayacaksan, sen ne işe yararsın?

Ey Amerikan Devleti!

Bu kan senin eline de bulaşmıştır.

Ey Avrupa’nın devlet başkanları!

İsrail’in bu soykırımına siz de ortak oldunuz. Çünkü sustunuz.

Hastane, okul, cami, yardım konvoyu vurdular, gazeteci, doktor, yardım görevlisi vurdular; sustunuz.

Gazze’de sadece insanlık ölmüyor; Gazze’de sadece masum yavrular, bebekler ölmüyor; Gazze’de sadece soykırım, katliam yaşanmıyor. Gazze’de insanlık ölürken Avrupa’da demokrasi ölüyor, insan hakları ölüyor; ifade özgürlüğü, basın özgürlüğü, kadın hakları, çocuk hakları ölüyor.

Kimse kusura bakmasın…

Bundan sonra hiçbir Avrupalı çıkıp da kibirle, üstenci bir dille, parmak sallayarak bize demokrasiden, insan haklarından, ifade özgürlüğünden, basın özgürlüğünden bahsetmesin.

İsrail Gazze’de insanlığı öldürdü; Avrupa ise kendi değerlerini öldürdü, kendisini var eden bütün değerleri ayaklarının altında çiğnedi.

Birleşmiş Milletler, bırakınız soykırımı durdurmayı, kendi personelini, kendi yardım çalışanlarını dahi koruyamadı.

Gazze’de sadece insanlık değil, Birleşmiş Milletler de ruhuyla birlikte ölmüştür.

İslam dünyasına da bir çift sözüm var…

Ortak bir karar almak için daha neyi bekliyorsunuz? Tepki göstermek için daha ne olmalı?

Bebeklerin boynu koparılıyor, çadırlarda insanlar yakılıyor. Ne zaman tepki göstereceksiniz?

İslam âlemi ne zaman Filistinli kardeşlerinin hakkını, hukukunu, canını, onurunu koruyacak?

Vallahi Allah bunun hesabını size, hepimize sorar.

Bir avuç terörist, İslam coğrafyasının tam merkezinde, tam kalbinde Müslüman soykırımı yaparken görmezden gelene, duymazdan gelene, sessiz, tepkisiz kalana Allah bunun hesabını sorar.

Dünya bir hastanın, bir manyağın, bir psikopatın, Netanyahu denilen kanla beslenen vampirin barbarlığını izliyor, hem de canlı yayında izliyor…

Birleşmiş Milletlere üye 193 ülkenin 4’te 3’ünden fazlası Filistin’i egemen bir devlet olarak kabul ediyor.147 ülkenin ortak kararı, 5 üyeden oluşan Güvenlik Konseyinin keyfine bırakılamaz. Dünya 5’ten büyüktür, 147 beşten büyüktür, insanlığın ortak vicdanı 5’ten büyüktür” diyen, T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın sözlerine katılıyorum.

Ah Gazze; doğmadan ölen ve ölmeyi bekleyen bebekler, namusuna ve canına kastedilen kadınlar, oyun vaktinde şehit olan çocuklar, ölümü öldüren mücahidler, istiklali için istikbalini feda eden yiğitler, müjdeler olsun şehitlik size.

Bizler ancak bir köşede çaresizce dua ediyoruz size! Allah yar ve yardımcınız olsun…