Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, uyuşturucuyla mücadele kapsamında operasyonlarını aralıksız sürdürüyor. Edinilen bilgiye göre; aralarında kavga eden 7 kişinin uyuşturucu meselesi yüzünden tartıştıklarını tespit eden Narkotik ekiplerince başlatılan operasyonda, şahısların B.Ç., M.Ö., M.S., O.P., A.Y., M.B. ve K.V. oldukları belirlendi.

Kimlikleri tespit edilen şüphelilerden B.Ç., M.Ö., M.S., O.P., A.Y. ve M.B. yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin ev, araç ve üzerlerinde yapılan aramalarda; 15 gram esrar, 2 gram kenevir tohumu, 5 uyuşturucu hap, bir miktar eroin ve bir hassas terazi ele geçirilerek el konuldu. Şahıslardan biri Emniyetten serbest bırakılırken, diğer 5 şüpheli hakkında ise “Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Kullanmak ve Uyuşturucu Madde Ticareti” suçlarından işlem yapıldı.

İşlemlerinin tamamlanmasının ardından Adli makamlara sevk edilen 5 şüpheliden M.B. ve M.Ö. çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak Cezaevine gönderildi. Diğer 3 şüpheli ise serbest bırakıldı.