Narkotik ekibi gençlerimizi ve geleceğimizi zehirlemek için sokak satıcılığı yapan, uyuşturucu madde kullanan ve sevk eden şahıslarla ilgili yaptığı çalışmalarda Akşehir’de ilk kez sıvı ekstacy ele geçirerek bir ilki başardı. Narkotik ekibinin dikkati sayesinde yakalanan şüpheli S.T.’den iki pet şişe içerisinde 940 gram sıvı ekstacy ele geçirildi. Ekipler uyuşturucu maddeye el koyarken şüpheliyi de gözaltına aldı.

Uyuşturucu maddeyi su şişesi içerisinde su görünümü vererek taşıyan şüpheli bu şekilde polise yakalanmayacağını zannetti.

Gözaltına alınan şüpheli S.T. hakkında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Kullanmak, Kabul Etmek ve uyuşturucu madde ticareti” suçlarından işlem yapan narkotik ekibi işlemleri tamamlanan şüpheliyi adliyeye sevk etti. Savcılık sorgusu tamamlanan şüpheli tutuklanma talebi ile sevk edildiği Sulh Ceza Hâkimliğince tutuklanarak Akşehir Cezaevi’ne gönderildi.

Halk arasında henüz bilinmeyen ve sıvı ekstazi olarak adlandırılan ancak GHB olarak tanımlanan yeni bir psikoaktif madde olan Gama Hidroksibütirat, etkisini GABA-B reseptörleri üzerinden gösteren bir santral sinir sistemi depresanı ile karşı karşıyayız. Parti ortamlarında alkol, ekstazi, kokain, amfetaminler gibi diğer psikoaktif maddelerle birlikte kullanıldığı söyleniyor. GHB’nin, son yıllarda özellikle cinsel saldırılarda kullanılması nedeniyle dikkatleri üzerine çektiği konuluyor. Sıvı içeceklerle birlikte alındığından ailelerin bu konuda daha dikkatli olmaları tavsiye ediliyor.

Editör: Pervasız Web