Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Ekibi ve Konya Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmalarda piyasa değeri yaklaşık bir buçuk milyon lira olan uyuşturucu hap ele geçirildi.

Akşehir Narkotik ile Konya Narkotik ekipleri gençlerimizi ve geleceğimizi zehirlemek için sokak satıcılığı yapan uyuşturucu madde kullanan ve sevk eden şahıslarla ilgili yaptığı çalışmada Konya plakalı bir araç ile çevre illerden Akşehir’e uyuşturucu hap getirileceğini belirledi. Belirlenen aracı takibe alan ekipler aracı D-300 üzerinde durdurdu ve araçta bulunan üç şüpheliyi gözaltına aldı.

Gözaltına alınan şüphelilerle birlikte aracı İlçe Emniyet Müdürlüğüne getiren ekipler, Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığından aldığı arama kararı ile araçta ve şüphelilerin üzerinde arama yaptı.

Yapılan aramada araçta iki çanta içerisinde piyasa değeri yaklaşık bir buçuk milyon lirayı bulan 515 kutu halinde 28 Bin 840 adet uyuşturucu hap ile 11 gram skunk ele geçiren narkotik ekipleri uyuşturucu haplara el koydu.

Gözaltına alınan Y.G., İ.D. ve A.Ö. isimli üç şüpheli hakkında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Kullanmak, Kabul Etmek ve uyuşturucu madde ticareti” suçlarından işlem yapan narkotik ekibi, işlemleri tamamlanan üç şüpheliyi adliyeye sevk etti. Savcılık sorgusu tamamlanan şüpheliler, tutuklanma talebi ile sevk edildiği Akşehir Sulh Ceza Hâkimliğince tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Editör: Pervasız Web