Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nce hazırlanan kamuoyu duyurusu, kurumun sosyal medya hesabından da paylaşıldı. Gelinemediği halde iptal de edilmeyen randevu sahiplerinin yeni randevu taleplerinin 2 hafta sonra karşılanacağı belirtilen duyuruda, özetle şu ifadelere yer verildi:

“Yıl sonuna yaklaşırken daha önceki yıllarda da olduğu gibi nüfus müdürlüklerimizde sunulan hizmetlere ilişkin vatandaşlarımızın randevu taleplerinde artış olmaktadır. Nüfus hizmetlerimiz için randevu alan ve çeşitli sebeplerden dolayı randevu saatinde nüfus müdürlüklerimize gelemeyen vatandaşlarımız da bulunmaktadır. Bu durum, neredeyse toplam randevu taleplerinin yüzde 15’i oranında olup, acil talebi olan vatandaşlarımız gelinemeyen bu randevular nedeniyle mağduriyet yaşamaktadır.

Çeşitli sebeplerden dolayı nüfus müdürlüklerimizdeki randevularına gelemeyecek olan vatandaşlarımız, diğer vatandaşlarımızın mağdur olmaması için bu randevularını iptal etmelidir. Aksi taktirde iki hafta sonra randevu verilebilecektir.”