Devlette milyarlarca lira vergi kaybına neden olan sahte/kaçak içki ile mücadele için gelen her ihbarı değerlendiren asayiş büro amirliği ekipleri ihbara istinaden Yeni Mahallede bulunan N.D.’nin evine baskın düzenledi.

Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararı ile N.D. ye ait Yeni Mahalle ki evinde ve aracında arama yapan yapılan ekipler piyasaya sürülmek üzere hazırlanmış pet şişeler içerisinde 14 adet pet şişe içerisinde 16 litre votka, 5 adet pet şişe içerisinde 2,5 litre rakı, 17 adet pet şişe içerisinde 8,5 litre viski, 20 litrelik bidon içerisinde 20 litre şarap ile 5 litrelik bidon içerisinde 5 litre alkol ele geçirildi. Ele geçirilen kaçak içkilere el koyan asayiş ekipleri şüpheli N.D. yi de gözaltına aldı.

Gözaltına alınan şüpheli N.D. hakkında 5607 Sayılı Kanuna Muhalefet suçundan işlem yapıldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan N.D. Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından tutuklanma talebi ile sevk edildiği Sulh Ceza Hâkimliğince tutuklanarak Akşehir Cezaevine gönderildi.

Editör: Haber Merkezi