Uyuşturucunun ülkemizin güvenliği açısından oluşturduğu tehdit ve insan sağlığına yönelik zararlarıyla mücadele kapsamında, gençleri zehirlemek için uyuşturucu sevkiyatı ve sokak satıcılığı yapan şahısların tespitine yönelik çalışma ve operasyonlar devam ediyor. Edinilen bilgiye göre; Konya ve Akşehir narkotik ekipleri, çevre illerden Akşehir’e uyuşturucu madde getirileceği yönündeki istihbarat doğrultusunda 3 araçta arama yaptı.

Araçlarda yapılan aramalarda; 2 kilo 80 gram esrar, 13 sentetik ecza, 3 gram metamfetamin, bir miktar eroin ile suç geliri olduğu değerlendirilen bin 500 TL para ele geçirildi. Suç unsurlarıyla birlikte araçta bulunan H.A., A.P., M.B., A.K. ve N.Y. isimli 5 şüpheli gözaltına alınarak işlemler için Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Büroya getirildi.

Gözaltına alınanlardan H.A., A.P., M.B., A.K. isimli 4 şüpheli; haklarında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak” suçundan işlem yapılarak serbest bırakıldı. N.Y. isimli şüpheli ise hakkında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Kullanmak ve Uyuşturucu Madde Ticareti” suçlarından işlem yapılmasının ardından Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi.

Savcılıkta sorgulamaları tamamlanan ve tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen şüpheli N.Y. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Akşehir Cezaevi’ne gönderildi.