Konya Selçuk Üniversitesine bağlı Akşehir’deki Fakülte, Yüksek Okul ve MYO binalarının tamamında ise asansörler geçici bir süre ile kapatıldı.

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü, yüklenici firmayla sözleşmesinin sona ermesi üzerine aldığı bir kararla asansörlerin kapatılması kararını aldı. Akşehir’de faaliyet gösteren; Selçuk Üniversitesi Akşehir Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Akşehir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kadir Yallagöz Sağlık Yüksekokulu ve Akşehir Meslek Yüksek Okullarında rektörlüğün kararı sonrası asansörler uzun bir süre kullanılmayacak.

Bu okullarımızın tamamında asansör bakım onarım sözleşmeleri geçtiğimiz yıllarda Rektörlük tarafından yapılırken, sözleşmesinin sona ermesi ile birlikte Rektörlük yeni bir karar aldı ve asansörlerin kullanımını yasakladı.

Akşehir’de faaliyet gösteren bu okullarımızın yöneticileri asansör sözleşmelerini kendileri yapacaklar ve hazırlanacak sözleşmelerin yüklenici bir firma ile imzalanmasının ardından asansörler tekrardan kullanıma açılacak.

Editör: Haber Merkezi