Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya’ya kitabın içeriğiyle ilgili bilgiler veren Araştırmacı Yazar Mehmet Koç, rahmetli Akşehir Müftüsü Tevfik Ulema’nın tarihi notlarından oluşturduğu “Akşehir Din Âlimlerinden Bir Demet” adlı eseri tarihe not düşmek ve gelecek nesillere aktarmayı amaçladığını belirtti.

Gerçekleştirilen ziyaret ile ilgili memnuniyetini belirten Başkan Akkaya; “Araştırmacı yazarımız ve öğretmenimiz Mehmet Koç Beyefendiye, bizlere böylesine güzel bir araştırmayı kazandırdığı için teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Tevfik Ulema 1957 ile 1970 yılları arasında bu topraklarda yaşamış ve Akşehir Müftülüğü yapmış olan bir din âlimidir. Din ve ahlak üzerine rehberlik niteliğinde önemli araştırmalar yapmıştır. Mehmet Koç tarafından kaleme almış olduğu kitapta Müftü Tevfik Ulema’nın hazırladığı Akşehir’de yaşayan din büyüklerinden, evliyalara ve müftülere kadar yer alan din âlimlerinin yaşamlarından, menkıbelere dayanan birçok belge ve vesikayı, uzun bir araştırma sonucu yeniden düzenleyerek bir kitap haline getirdi. Bu kitabın yayın hayatına kazandırılma noktasında yazarımız Mehmet Koç, Editör Saadettin Koç, desteklerini esirgemeyen Ali Baki Çağlayan’a, Dursun Solmaz’a, Bayram Çini’ye ve Ahmet Er’e en içten teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Akşehir Kaymakamı Mehmet Özel ile kitap üzerine uzun bir süre sohbet ettiler. Kaymakam Özel Araştırmacı Yazar ve Öğretmen Mehmet Koç’u tebrik ederek kitap için teşekkür etti.

KAYMAKAM TUĞ’DAN BAŞKAN KALKAN’A ZİYARET KAYMAKAM TUĞ’DAN BAŞKAN KALKAN’A ZİYARET