banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

TÜRK FİLMLERİ FESTİVALDE

Türk sinemasının son dönemde uluslararası film festivallerinden ödüllerle dönen 11 başarılı yapımı, bu kez de 8. Taşkent Uluslararası Film Festivali’nde seyirciyle buluşuyor.

Kültür Sanat 01.10.2021, 00:08 30.09.2021, 17:11 Haber Merkezi
362
TÜRK FİLMLERİ FESTİVALDE
banner12

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden kamuoyu ile paylaşılan açıklamaya göre, Türkçe konuşan ülkelerin yanı sıra Hindistan ve Rusya’nın da katıldığı festivalde; Bakanlık, Türkiye’nin Taşkent Büyükelçiliği ve Yerli Düşünce Derneği’nce hazırlanan özel bölümde, Özbekistan ile sinema alanında ortak projelerin geliştirilmesine yönelik iş birliği toplantıları da gerçekleştiriliyor.

Maveraünnehir bölgesinde bulunan Taşkent, Semerkant, Buhara ve Hiva şehirlerinde, 28 Eylül’de başlayan festival, 3 Ekim’de sona erecek. Uluslararası Film Festivaline; Nuri Bilge Ceylan, Reis Çelik, Mahmut Fazıl Coşkun, Ercan Kesal, Oktay Kaynarca, Melisa Aslı Pamuk, Erkan Petekkaya, Nazan Kesal, Filiz Ahmet, Erkan Kolçak Köstendil ve Dilan Çiçek Deniz’in de aralarında bulunduğu usta yönetmen ve oyuncular katılırken, gösterimi yapılan filmlerimiz ise şöyle sıralanıyor:

Cem Özay’ın yönettiği Af, Nuri Bilge Ceylan’ın yönettiği Ahlat Ağacı, Mahmut Fazıl Coşkun’un yönettiği Anons, Semih Kaplanoğlu’nun yönettiği Bağlılık Aslı, Derviş Zaim’in yönettiği Flash Bellek, Umut Mete Soydan’ın yönettiği Japonya’da Türk İzleri, Seyid Çolak’ın yönettiği Kapan, Fatih Özcan’ın yönettiği Mavzer, Ercan Kesal’ın yönettiği Nasipse Adayız, Mehmet Bahadır ve Maryna Gorbach Er’in birlikte yönettikleri Omar ve Biz, Reis Çelik’in yönettiği Ölü Ekmeği.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
-12
hafif kar yağışlı