Her yıl Mart ayının son haftasında kutlanan Dünya Kütüphaneler Haftasında bu yıl Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, haftayı dolu dolu geçirerek öğrencilerin kütüphanelere gitme alışkanlığı kazanmaları konusunda çalışmalar yaptı. 25 Mart'tan başlayarak 5 gün boyunca okullara belli saatler verilerek, öğrencilerin ilçede bulunan 100. Yıl Atatürk İlçe Halk Kütüphanesine gitmeleri sağlanıyor. Ayrıca, hafta boyunca derslerin bir çoğu okul kütüphanelerinde işlenecek.

Hafta boyunca zaman zaman okuma seanslarında öğrencilere eşlik eden Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, kitap ve kütüphane vurgusu yaparak haftanın dolu dolu geçeceğinin altını çizdi.

Yunak Kaymakamı Özgür Pelvan ile birlikte, Borsa İstanbul Yatılı Bölge Ortaokulunun kütüphane ziyareti ve etkinliğine katılan İşcan, hafta boyunca çocuklarla birlikte kütüphanede olmaya çalıştığını belirterek, hassasiyet gösteren tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Bir yıl içerisinde kütüphaneden yaralanıp en çok kitap okuyan öğrencileri ödüllendiren Kaymakam Özgür Pelvan da, kitap ve kütüphanelerin önemine vurgu yaparak gençlerden bolca kitap okumaları istedi.