banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

MİLLİ EĞİTİMDE YARIŞMA HEYECANI

İl Milli Eğitim Müdürlükleri Arası Kısa Film Yarışması, “DoğruSu Tasarruf” sloganıyla başlıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma göre; öğrenci, öğretmen, yardımcı personel, eğitim yöneticisi ve akademisyenlerin el ele vererek oluşturacağı takımlar, çalışmalarıyla su tasarrufuna dikkat çekecekler. Yarışmanın Seçici Kurulu’nda, geçtiğimiz günlerde düzenlenen Turizm Çalıştayı vesilesiyle Akşehir Turizmi için önemli çalışmalar yapan Cem Kınay’ın eşi, TÜRSAK ve Anatolity Vakıfları Başkanı Elif Dağdeviren de yer alıyor.

Kültür Sanat 02.02.2021, 00:08 Haber Merkezi
521
MİLLİ EĞİTİMDE YARIŞMA HEYECANI
banner12

Su kaynakları, iklim değişikliği, aşırı su tüketimi, sulama, enerji ve üretim faaliyetlerindeki yanlış uygulamaların baskısı altında azalırken, dünya genelinde her geçen gün su kıtlığı çeken milyonlarca insana yenileri ekleniyor. Ülkemiz yıldan yıla daha az yağış alırken; derelerimiz, akarsularımız, göllerimiz kuruyor, içilebilir su kaynaklarımız azalıyor. Gerekli tedbirler alınmadığı takdirde çok kısa bir süre sonra ciddi bir su sıkıntısı ile ülke olarak karşılaşmamız kaçınılmaz görülüyor.

Öğrencilerimizin bilinçli su tüketimi konusunda farkındalık kazanmaları, tasarruf kavramını genç yaşlardan itibaren içselleştirmeleri, toplumda da konu ile ilgili bir farkındalık oluşturulması amacıyla bir kısa film yarışması düzenleyen Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, Su Tasarrufu’nu yarışma teması olarak belirledi.

İl Milli Eğitim Müdürlükleri arasında yapılması planlanan yarışma için her Müdürlük kendi takımını oluşturacak. Yükseköğretim Kurumları ile iş birliği yapmanın serbest olduğu yarışma için oluşturulacak takımlarda; öğrenci, öğretmen, eğitim kurumu yöneticisi, yardımcı personel, akademisyen gibi eğitimin her alanından bireyler yer alabilecek.

Seçici Kurul; Yönetmen Derviş Zaim, Film Yapımcısı, TÜRSAK ve Anatolity Vakıfları Başkanı Elif Dağdeviren, TRT Çocuk Kanal Koordinatörü Bora Durmuşoğlu, Oyuncu Demir Karahan ve İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özgü Yolcu’dan oluşacak.

Son başvuru tarihi 5 Mart 2021 olan kısa film yarışmasının sonuçları, 22 Mart Dünya Su Günü’nde açıklanacak. Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgiye, http://ogm.meb.gov.tr linki üzerinden ulaşılabilecek.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
17
parçalı az bulutlu