365 gün Akşehir merkez ve köy mahallerinde ihtiyaç sahibi kişilere sıcak yemek yardımı sağlayan Aksev Ramazan ayında sayıyı artırarak ilk etapta 1750 kişiye ulaştıracak.

Vakıf yetkililerince yapılan açıklamada; yıllardır canla başla yapmış olduğumuz yemek dağıtım faaliyetimize hayırseverlerin vermiş olduğu anlamlı katkılardan almış olduğumuz güç ile her gün araçlarımızla sefertasları ile Akşehir merkez ve köy mahalleri dâhil 3 çeşit sıcak yemek ve ekmeği ulaştıracağız.

Vakıf Başkanı Abdurrahman Karataşlı; “Vakıflar zor zamanların umudu olmuştur bir olursak biz oluruz bilinci ile hareket ederek, ihtiyaç sahiplerinin, gariplerin, kimsesizlerin bir akşam yemeği ile de olsa ihtiyaçlarının karşılanması kendi evinde, kendi sofrasında sıcak yemek bulundurabilmesi arzusuyla önceki yıllarda olduğu gibi birlikte daha çok aileye ulaşmaya başlayacağız. Amacımız Ramazan ayının coşkusunun her eve girmesi, her hanede sofraların bereketle kurulması bunun için Ramazan yemeklerine yardım sevenlerin en içten duygularını ekleyeceğiz. Bu Ramazan'da yaklaşık 1750 kişiye, iftara yakın bir vakitte, üç kap yemek ve ekmeği kapı kapı evlerine teslim edeceğiz.”

İftar yemeğinin dışında gıda yardımlarının da yapılacağını belirten Vakıf Başkanı Karataşlı; “Hayırseverlerimizin maddi ve manevi desteklerini her zaman bekliyoruz. Dileğimiz, Akşehir'de bu Ramazan kimsenin kabı yemeksiz, sofrası ekmeksiz kalmasın. Onun için hayırseverlerimizin bu yardımlara bağışta bulunarak, ihtiyaç sahiplerine AKSEV adı altında ellerini uzatmasını istiyoruz.

Bize ulaşmak isteyenlerin Ulu Camii karşısındaki AKSEV binasına uğramaları ya da 812 80 62 nolu telefondan arayarak irtibata geçmelerini bekliyoruz. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın mübarek Ramazan ayını kutluyor, oruçlarının kabul olmasını diliyoruz” dedi.