Erdoğan’ın açıkladığı büyükşehir başkan adayları arasında Akşehir’lilerin çok yakından tanıdığı bir kişi vardı ki, o isim Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Hakan Tütüncü.

2009 - 2019 yılları arasında üç dönem Kepez Belediye Başkanlığını görevini başarıyla sürdürmüş ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı Adaylığını sonuna kadar hak eden  Hakan Tütüncü, Nasreddin Hocamız için çok çabalayan bir başkan olarak da Akşehir Halkının çok yakından tanıdığı bir isim.

Hatırlanacağı üzere, Ağustos 2014’te Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya AKSEVDER Yönetim Kurulu makamında ağırlamış ve kendisi de 24 Ağustos Onur Günü kutlamalarımız için Akşehir’e davet edilmişti. 26 Ağustos 2014 tarihinde 50 kişilik bir ekiple Akşehir’e gelen Kepez Başkanı Tütüncü burada yaptığı açıklamasında, “5 yılı aşkın sürede Nasreddin Hoca’nın tanıtımı için yaptığı çalışmalardan bahsederek, 30 bin öğrenciye Nasreddin Hoca Fıkra ve Boyama kitapları dağıttıklarını, belediye tiyatrosunun hazırladığı Nasreddin Hoca Barışa Maya adlı oyunu binlerce çocuğa ücretsiz izlettirdiklerini söylemişti. Kepez’e yaptıkları kreş ve gündüz bakım evine ise 'Nasreddin Hoca’nın adını verdiklerini belirtti. Nasreddin Hoca adını “Kepez Belediyesi Nasrettin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evi”nde yaşatacaklarını söyleyen Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, Akşehir turizminin geliştirilmesi amacıyla çeşitli projeler üretilmesi için çalışma yapacaklarının müjdesini de o tarihlerde vermişti.”

2015 yılında Kepez ve Akşehir Belediye Meclislerinin karşılıklı olarak aldıkları ‘Kardeş Şehir’ kararı doğrultusunda Belediye Başkanları; Hakan Tütüncü ve Salih Akkaya tarafından 21.12.2015 tarihinde Kepez Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen törenle protokol imzalanmış ve AKŞEHİR-KEPEZ kardeş şehir olarak ilan edilmişlerdi.

Nasreddin Hocamıza düşkünlüğü ile tanınan Hakan Tütüncü, Kepez ilçesindeki başarılı çalışmalarıyla halkın gönlünde yer almasını bilen ender belediye başkanlarından biri olarak gündemdeki yerini almayı başardı. Kepez Belediye Başkanı Antalya’da Nasreddin Hoca Boyama ve Fıkra kitapları bastırıp dağıttığı gibi, 7 adet Nasreddin Hoca ve Çocuk Kreşi açarak da Antalya’da yaşayan Akşehir’lilerin takdirini kazandı.

AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Hakan Tütüncü’ye seçimlerde başarılar diliyoruz.

      

Editör: Haber Merkezi