Toplantıya Konya İl Başkanı Bekir Yaman ve il yöneticileri, Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, YDK üyesi Nurdan Yücal ve Akşehir Belediye Meclis üyeleri katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı ve ardından CHP Akşehir İlçe Başkanı Sevim Uzun’un açılış konuşmasıyla devam etti. Toplantıda, sosyal, ekonomik, kültürel ve siyasal konular ile bölge ihtiyaçları ele alındı. Ayrıca, parti programı doğrultusunda uygulanacak politikalar ve parti ilkeleri ışığında ülke sorunları değerlendirildi.

YDK üyesi Nurdan Yücal  yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olan ve Atatürk'ün emanetlerine sahip çıkan tek partinin bir üyesi olmaktan onur duyuyorum.

Bu partinin seçimle görev başına gelen her bir milletvekilinin, her bir belediye başkanının, seçimle göreve gelen her bir görevlisinin bu partinin her bir ferdine, her bir üyesine minnet ve teşekkür borcu mutlaka vardır. Çünkü bu başarının mimarı sizlersiniz hiç kimse tek başına böyle bir başarının mimarı olamaz. Ekonomik ve sosyal dengelerin çok bozulduğu bu günlerde iktidara çok yaklaştığımızın bilinciyle ve rehavete kapılmadan tekrar tekrar başaracağımıza inanarak daha çok ve hep birlikte örgütlü çalışmaya devam etmeliyiz. Belediyelerimiz ise başta insan sevgisi odaklı, demokrat, katılımcı, halkçı politikaları ile partimize iktidar yolunda katkı sağlayacaklardır. Başarı örgütle ve halkla iç içe çok daha kolay ve hızlı olacaktır. Çaresizlerin çaresi, halkın umudu olduk, yükümüz ağır bu güveni boşa çıkarmamak için çok çalışmalıyız.

Sırça saraylarımızda oturup halkı dinleyemeyiz, halka karışmadan siyaset yapılmaz, kulağımızı basına, sosyal medyaya tıkayarak hiç siyaset yapılmaz. CHP’nin hiç bir ferdi partinin üstünde, partiler üstü değildir. Partisine, partisinin iktidar olmasına katkı sağlamakla görevlidir. Partisinin tüzük, yönetmelik, ilke ve politikalarına uygun davranmak zorundadır. Kendisini partiler üstü saymak ayrık hareket etmek partiyi özümsememektir ve partiye zarar vermektir. Her bir üyemizin ferdi yaptığı hareketlerin partimize mal edileceği bilinciyle, eleştirilere açık olmak ve özeleştirimizi yapabilmek zorundayız, aksi kaybettirir. Partiler üstü siyaset yapmak ancak bağımsız siyaset yapanlar için geçerlidir."

Editör: Pervasız Web