30 Kasım 2023 tarihinde yapılan uyuşturucu operasyonunda 3 kişi tutuklanmıştı. Olayla ilgili araştırmalarını derinleştiren Narkotik ekipleri tutuklanan 3 kişinin S.Ö., B.İ. ve İ.S.Y. isimli şüphelilerle hareket ettiğini T.G., B.A. ve İ.S.Y. isimli şüphelilerin de S.Ö., B.İ. ve İ.S.Y. isimli şüphelilerden uyuşturucu madde satın aldığını tespit etti.

Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile S.Ö., B.İ., İ.S.Y., T.G., B.A. ve İ.S.Y. isimli altı şüpheliyi gözaltına alan narkotik ekibi Savcılığın talimatı ile şüphelilerin evlerinde arama yaptı. Narkotik ekibi tarafından şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda yarım gram metamfetamin, iki adet lyrice ve iki adet suboxone olmak üzere dört adet uyuşturucu hap ile beş adet uyuşturucu madde kullanma aparatı bong ele geçirerek el koydu.

Ele geçirilen malzemelere el koyan narkotik ekibi S.Ö., B.İ., İ.S.Y., T.G., B.A. ve İ.S.Y. isimli altı şüpheliyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan T.G., B.A. ve İ.S.Y. üç şüpheli üç şüpheli hakkında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak” suçundan işlem yapılarak serbest bırakıldı.

S.Ö., B.İ. ve İ.S.Y. isimli üç şüpheli hakkında ise “Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Kullanmak ve Uyuşturucu Madde Ticareti” suçlarından işlem yapan narkotik ekibi Emniyetteki işlemleri tamamlanmasının ardından Adli makamlara sevk edildi. Savcılıkta sorgulamaları tamamlanan üç şüpheli tutuklanma talebi ile sulh ceza mahkemesince sevk edildi. Sevk edilen S.Ö. ile B.İ. mahkemece tutuklanarak Akşehir cezaevine gönderilirken İ.S.Y. isimli şüpheli ise denetimli serbestlik tedbiri ile serbest kaldı.

Editör: Haber Merkezi