Yarışmaya Akşehir’den Hacı Sıddıka Baysal Fen Lisesi 4 farklı kategoride 3 robot ve 2 proje ile katılım gösterirken, Hızlı Çizgi İzleyen kategorisinde Şehir Özden Çınar MTAL 4, Şehit İsmail Cem Yakınlar 2, Bilim ve Sanat Merkezi 2 robotla etkinliğe katıldı. İlçemizdeki okullar toplamda 11 robot ve 2 proje ile Akşehir’i başarı ile temsil ettiler.

Hızlı çizgi izleyen kategorisinde 8 robotun katıldığı final turlarında Akşehir’den 3 robot yarıştı ve "Özgür Filistin" isimli robot ile Akşehir Şehit Özden Çınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci oldu.

Yarışmada 1. olan Akşehir Şehit Özden Çınar MTAL Robot Takımı ödülünü Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca'dan aldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; yarışmaya katılan ve emeği geçen tüm öğrenci, öğretmen ve idarecilere ve verdiği ulaşım desteği için de Akşehir Belediyesine teşekkür etti.

TOPALOĞLU’NDAN ROBOT TAKIMLARINA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Konya Robofest Robot Yarışmasında öğrencilerin gösterdiği üstün performans ve başarılarını kutlamak, emekleri için teşekkür etmek amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu ve Şube Müdürü Aydın Aytaç, Akşehir İlkokulu'nda kurulan çalışma pistini ziyaret ederek yarışmaya katılan öğretmen ve öğrencileri ziyaret etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barboros Topaloğlu ve Şube Müdürü Aydın Aytaç yarışma ile ilgili ekiplerden bilgi aldı. Öğrenciler yarışmaya katılan robotları ile yarış pistinde kısa bir gösteri yaptılar. İdareci, öğretmen ve öğrencilerle yapılan sohbetin ardından toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

Ziyarette İlçe Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu; "Yarışmaya katılan ve ilçemizi en iyi şekilde temsil eden Şehir Özden Çınar MTAL , Hacı Sıddıka Baysal Fen Lisesi, Bilim ve Sanat Merkezi ve Şehit İsmail Cem Yakınlar MTAL robot takımlarıyla gurur duyuyoruz. Sizi bu başarılarınızdan dolayı kutluyoruz. Bu yarışmalarda gösterdiğiniz azim, disiplin ve özveriyle geleceğin liderleri olma yolunda önemli bir adım attınız. Sizlerin bu başarıları, sadece bireysel değil, aynı zamanda ilçemizin eğitim seviyesini yükseltme hedefimize de katkı sağlıyor. Emekleriniz ve rehberliğinizle öğrencilerimizin bu başarılarına katkıda bulundunuz. Sizin öğrencilerinize olan inancınız ve onlara kazandırdığınız bilgi ve deneyimler, onların bu tür etkinliklerde öne çıkmasına yardımcı oldu.” dedi.

Editör: Haber Merkezi