banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

DEĞERİNİ YİNE BULAMADI

Mülkiyeti Akşehir Belediyesi’ne ait 5 taşınmazın kiralanması ve 1 taşınmazın satışına ilişkin ihale; Akşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda, Belediye Encümeni huzurunda açık artırma suretiyle yapıldı. Doğrugöz Mahallesi’nde bulunan Akaryakıt ve Servis İstasyonu Alanı değerini bulamayınca, satış ihalesi en az 2 ay veya sonrası bir tarihe kaldı.

İHALE 02.04.2021, 00:09 01.04.2021, 17:54 Haber Merkezi
2500
DEĞERİNİ YİNE BULAMADI
banner12

İhalede ilk olarak; Doğrugöz Mahallesi’nde bulunan yaklaşık 3 bin 124 m2 Akaryakıt ve Servis İstasyonu Alanı, 3 milyon TL muhammen bedelle satışa sunuldu. İki katılımcının teklif verdiği ihalede, 3 milyon 16 bin lira teklif aşamasında katılımcılardan biri ihaleden çekilince, Belediye olarak beklentilerinin 4 milyon lira fiyata ulaşmak olduğunu belirten Başkan Salih Akkaya; diğer katılımcının belirtilen rakama yakın bir teklif veremeyeceğini beyan etmesi üzerine, Belediye Encümeni’nin yasal yetkisine dayanarak ihaleyi iptal etti.

İstasyon Mahallesi’nde bulunan 3 işyeri ile Atakent Mahallesi’nde bulunan 1 işyerinin 5’er yıllığına kiralanması ihalelerinde, yıllık muhammen bedelin 7 bin lira olarak belirlendiği İstasyon Mahallesi’ndeki işyerleri; yıllık 7 bin 300, 33 bin 500 ve 38 bin 700 lira bedellerle kiralandı.

Atakent Mahallesi’nde bulunan işyeri ise yine yıllık 7 bin lira muhammen bedelle ihaleye çıkarken, 5 katılımcıdan birinin 10 bin 550 lira teklifini diğer bir katılımcının 200 bin liraya çıkarması ile ihale sonuçlandı. Artışta makasın çok açık olduğuna dikkat çeken Başkan Akkaya; ihaleyi kazanan vatandaşın vazgeçmesi durumunda kendisi ve birinci dereceden yakınlarının ihaleye tekrar katılamayacağını vurguladı.

Günün son ihalesine konu olan Atakent Mahallesi’ndeki Kafeterya-Restoran-Çay Bahçesi için 3 katılımcı açık artırmaya dahil oldu. Yerleşim yerlerine yakınlığı nedeniyle söz, nişan, düğün gibi törenlerin ve canlı müzik etkinliğinin yapılamayacağı belirtilen kafeterya-restoran-çay bahçesinin 10 yıllığına kiralanması ihalesini, yıllık 12 bin lira olarak açıklanan muhammen bedelin iki katını aşan teklifiyle, yıllık 25 bin lira bedelle Burak Hasan Filiz kazandı.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
8
parçalı bulutlu