İsmet İnönü Endüstri Meslek Lisesi binasının yıkılmasının ardından nasıl değerlendirileceği yönünde henüz net bir karar açıklanmamış olan okul arsası ile yine deprem riski nedeniyle yıkılan kütüphane binasının bulunduğu arsanın takas edileceği, mülkiyeti Akşehir Belediyesi’ne ait olan 10 taşınmaz arasında bazı okullar ve camiler de bulunuyor. Hazineye ait 2 taşınmaza karşılık takas ve trampa edilecek olan Belediye taşınmazları, şöyle sıralanıyor:

Akşehir Hükümet Konağı, Seyyid Mahmut Hayrani Camii, Sevgi Evleri, Şehit Coşkun Karabulut İmam Hatip Ortaokulu, Şehit Öğretmen Gürkan Arıtürk MTAL, Vahap Gazi Camii, Aziziye Camii, Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM), Kuruçay Camii, Hacı Sıddıka Baysal Fen Lisesi.

Konuya ilişkin teklifin görüşülmesi sırasında söz alan İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Avukat Barış Tören, Endüstri Meslek Lisesi alanının geleceği konusunda mimarlarla yapılan görüşmeye değinerek; “Konunun daha önce meclise gelmesi gerekmez miydi? O alanın oldu bittiye getirilmesine asla izin vermeyeceğiz.” şeklinde tepkisini dile getirdi. Söz konusu teklif, İYİ Parti grubunun ret oyuna karşın oy çokluğuyla kabul edildi.