Sınıf Öğretmeni Yunus Yurt hazırladığı projenin hedefini; “Öğrencilerimize okuduğunu anlama, öğrenme, etkili düşünebilme, konuşma ve ifade etme becerilerini, ailelerine de kitap okuma alışkanlığını kazandırmayı, bunun yanı sıra öğrencilerin evde kitap okuyan anne, baba ya da aile büyüklerine tanık olmalarını, kitaplara olan yolculuklarında güçlü bir rol model edinmelerini ve ailenin eğitim öğretim faaliyetlerine etkin katılımını sağlamayı amaçlıyorum.”

Proje kapsamında her hafta Pazartesi, Çarşamba ve Cuma Günleri 09.30-10:00 saatleri arasında önceden planlanan program çerçevesinde sınıf öğretmenleri ve sınıf arkadaşları okul kütüphanesinde veya öğrenci evlerine misafir oluyorlar. Sınıf öğretmeni, öğrenciler ve aile bireyleri okul kütüphanesinde veya misafir olunan öğrencilerin evlerle birlikte 30 dakika kitap okuyor. Öğrencilere, arkadaşlarını ve ailelerini daha yakından tanıma fırsatı sunan projeyle öğrencilerin birbirleriyle iletişimleri artıyor. Böylelikle öğrenciler okumaya dair tatlı anılar biriktirirken diğer yandan da eğitim-öğretimin temel öğelerinden biri olan aileyle daha etkili bir iletişim sağlanıyor.

Akşehir’de ilk defa uygulanacak bu projenin velilerin takdirini kazandığı ve okul-aile iletişimini daha güçlü hale getireceği düşünülüyor.

Editör: Haber Merkezi