banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

ÜCRETLERE VERGİ MUAFİYETİ DÜZENLEMESİ

Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. Buna göre; tüm çalışanlar, asgari ücretin aylık brüt tutarını aşmayacak şekilde damga ve gelir vergilerinden muaf olacak.

EKONOMİ 24.12.2021, 00:09 Haber Merkezi
1704
ÜCRETLERE VERGİ MUAFİYETİ DÜZENLEMESİ
banner12

Oylamaya katılan 322 milletvekilinin tamamının evet oyu ile kabul edilen teklifle; vergiden muaf esnafa ilişkin olarak, sahip oldukları veya kiraladıkların konut çatı ve/veya cephelerinde kurdukları yalnızca bir üretim tesisinden üretilen elektrik enerjisinin fazlasını son kaynak tedarik şirketine satılması durumunda muafiyet şartı artırılıyor. Tüm çalışanlar asgari ücretin aylık brüt tutarını aşmayacak şekilde damga ve gelir vergilerinden muaf tutuluyor.

BOTAŞ’ın kamuya borçları teklife dahil edildi

BOTAŞ’ın nakit yönetiminin sağlıklı şekilde yürütülmesini teminen şirketin Ticaret Bakanlığı’na bağlı tahsil dairelerine, yapılandırılmış borçları da dahil olmak üzere ödenmemiş olan her türlü vergi, fonlar ve paylar ile idari para cezaları, bunlara bağlı gecikme zamları ve gecikme faizlerinden olan borçları Hazine’ye terkini amaçlanıyor.

Torba yasayla; özel bütçeli idarelerin ve düzenleyici ve denetleyici kurumların gelir fazlası karşılığı ilgili idare bütçelerine ödenek eklenebilecek. Türkiye’de yerleşik sigorta şirketleri, kefaret senetlerini elektronik imzalı olarak düzenleyecekler. Belediyeler, toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz veya indirimli yararlanacaklara ilişkin taşıma birlikleri ve kooperatiflerine gelir desteği ödemesinde bulunabilecekler.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
20
açık