Oda Başkanı Ahmet Er, yeni tarifeye geçilmesine ilişkin açıklamasında; “Artan maliyetler ve özellikle kiraların yüksek artışları Berber, Kuaför Esnafımızı ciddi anlamda zorlamaya başlamıştır. Bu nedenle odamıza zam için gelen üyelerimizin taleplerini Oda yönetimimiz tarafından değerlendirip zam yapma konusunda belli bir noktada halkımızın ’da menfaatini düşünerek üst kuruluşa havale ettik. Buna göre ortalama fiyatlar ile yapılan işleme göre değişmektedir Üyelerimizin fiyat listelerini müşterilerin görebileceği bir yere asması gerekmektedir. Yeni fiyat listemiz odamızın mühürlü listesi olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir” ifadelerine yer verdi.

Oda tarafından düzenlenen yeni tarife, Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) tarafından onaylanmasını takiben Akşehir’de kadın/erkek berber ve kuaförü olarak hizmet veren esnaf tarafından uygulanmaya başlandı.

Yeni tarifede; kadın kuaförlerinde saç kesme 200, fön 150, maşa 250, topuz 350, pedikür 250, makyaj 200, saç boyama 500-bin 500, nişan başı 2 bin, gelin başı üç bin lira oldu. Erkek berber ve kuaförlerinde ise saç kesme 150, sakal tıraşı 100, saç yıkama 50, fön 50, saç sakal yıkama komple 250, saç boyama 300, evde hasta tıraşı 300 ve damat tıraşı bin lira olarak belirlendi.

Editör: Haber Merkezi