banner8

banner9

banner28

banner10

MEMLEKETİNE YATIRIM YAPIYOR

Aydın bölgesinde jeotermal yatırımlar ve jeotermal kaynaklı seracılık konusunda edindiği deneyimleri memleketi Doğanhisar’da değerlendirmek isteyen Ziraat Mühendisi Hasan Göçmen, Konya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’ndan aldığı arama ruhsatı ile 4 bin 200 hektar alanda çalışmalarını sürdürüyor. Detaylı jeolojik etütlerin tamamlanmasıyla jeofizik çalışmaların başlatıldığı bölgede, daha sonra belirlenen lokasyon ve derinliklerde jeotermal sondaj çalışmaları yapılacak.

EKONOMİ 13.06.2020, 00:07 13.06.2020, 00:07
21
MEMLEKETİNE YATIRIM YAPIYOR
banner12

Aydın bölgesinde jeotermal yatırımlar ve jeotermal kaynaklı seracılık konusunda edindiği deneyimleri memleketi Doğanhisar’da değerlendirmek isteyen Ziraat Mühendisi Hasan Göçmen, Konya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’ndan aldığı arama ruhsatı ile 4 bin 200 hektar alanda çalışmalarını sürdürüyor.

Detaylı jeolojik etütlerin tamamlanmasıyla jeofizik çalışmaların başlatıldığı bölgede, daha sonra belirlenen lokasyon ve derinliklerde jeotermal sondaj çalışmaları yapılacak. Uygun sıcaklık, fiziksel ve kimyasal özellikler ile gereken debide jeotermal kaynak bulunması halinde, Jeotermal İşletme Ruhsatı alınarak ilçenin kalkınmasına destek sağlanacak.

Çevreci bir kaynak olması nedeniyle de önem taşıyan jeotermal kaynak bulunan bölgelerde; termal turizm, seracılık ve kültür mantarı üretimi, meyve sebze kurutma tesisi ve konut ısıtması gibi projeler gerçekleştirilebiliyor.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
2
parçalı bulutlu