banner8

banner9

banner10

MEDAŞ’TAN BİR TEKNOLOJİK YATIRIM DAHA

Teknolojik olanaklardan en üst düzeyde yararlanarak tüketicilerine daha hızlı hizmet vermek için çalışan MEDAŞ, teknolojik altyapısını geliştirmeye devam ediyor.

EKONOMİ 05.08.2020, 00:05 04.08.2020, 17:50 Haber Merkezi
526
MEDAŞ’TAN BİR TEKNOLOJİK YATIRIM DAHA
banner12

20 kişilik bir ekibin 2,5 yıllık çalışmasının ardından Haziran ayında devreye alınan Şebeke Otomasyon Projesi kapsamındaki Uzaktan İzleme ve Kontrol, Kesinti Yönetim ve İş Gücü Yönetim Sistemleri ile kesintiler, daha müşteri çağrısı gelmeden tespit edilerek enerji kesintisine daha hızlı müdahale edilebiliyor.

Tüketicilerin 186 Çağrı merkezini arayarak Tesisat (Abone) Numarasını vermeleri durumunda, olası kesinti yeri bilgisayar tarafından otomatik olarak tahmin ediliyor. Bu sayede, kesinti noktasına en yakın ekipler canlı harita üzerinden tespit edilerek kesintinin en kısa zamanda giderilmesi sağlanıyor.

Kurulan İleri Şebeke Yönetim Sistemi ile arıza yeri tespitinin hızlandırılması, en yakın ekibin yönlendirilmesi, alternatif beslemenin değerlendirilmesi ile daha kısa zamanda enerjilendirme sağlanıyor.

Söz konusu proje devamında uzaktan izlenebilen ve kontrol edilebilen tüketici besleme noktası sayısının artırılması için yatırımlarını hızlandıran MEDAŞ; 2020 yılında uzaktan izlenen ve kontrol edilebilen istasyon sayısına 100 istasyon daha ekleyerek mevcut kontrol edilebilen istasyon sayısını yüzde 70 oranında artıracak çalışmalar yürütüyor.

2021 ve 2022 yıllarında ise 600 istasyonu daha uzaktan izlenebilir ve kontrol edilebilir hale getirmeyi planlayan MEDAŞ; böylece hizmet verdiği 6 ildeki elektrik şebekesinin ana omurgasını uzaktan kontrol edebilecek. Böylece, saha ekiplerinin kesinti noktasına ulaşmasını beklemeden, kontrol merkezinden şebekeye müdahale ederek öngörülemeyen kesintileri çok daha kısa sürede giderebilme olanağına sahip olacak.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
5
sisli