banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

KENDİ İMKANLARI İLE KAMERA SİSTEMİ KURDULAR

KAMERA SİSTEMİNİN AÇILIŞI NEDENİYLE BİR TÖREN DÜZENLEYEN MAHALLE SAKİNLERİ, KÖY MEYDANINDA TOPLANARAK BU SİSTEMİN HAYIRLI OLMASI İÇİN DUA ETTİ. (CEMAL FİLİZ/KONYA-İHA) Konya'nın Akşehir ilçesine bağlı Karabulut Mahallesinde artan hayvan hırsızlıklarına karşı, mahallenin giriş ve çıkışları kurulan 50 bin lira değerinde 22 kamerayla 24 saat izleniyor.

EKONOMİ 30.11.2019, 00:07 30.11.2019, 00:07
15
KENDİ İMKANLARI İLE KAMERA SİSTEMİ KURDULAR
banner12

Kısa adı KAR-DAŞ olan Karabulut Dayanışma, Yardımlaşma, Yaptırma, Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği çatısı altında birleşen Karabulut Mahallesi sakinleri, artan hayvan hırsızlıklarına karşı kendi imkanları ile kamera sistemi kurdular. Yaklaşık 50 bin TL harcanarak kurulan sistemle mahallenin giriş ve çıkışları, 22 kamera ile 24 saat izleniyor ve görüntüler Muhtar binasında kayıt altına alınıyor.

Özellikle hayvan hırsızlarına karşı mahalle halkının rahat bir nefes almasını sağlayan kamera sisteminin açılışı nedeniyle bir tören düzenlendi. Mahalle sakinlerinin köy meydanında toplanarak dua ettiği törene; Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Nasreddin Hoca Huzurevi Müdürü Fahri Çavdar, Belediye Meclis Üyeleri, Karabulut Mahalle Muhtarı Muzaffer Karakoyun ve mahalle sakinleri katıldı. Güvenlik kamerası sistemi hakkında bilgi veren Muhtar Muzaffer Karakoyun; “Biz öncelikle her şeyin devletten beklenemeyeceğini, bizim de bir şeyle yapmamız gerektiğini düşünerek KAR-DAŞ Derneği’ni kurduk. Bu dernek üzerinden ilk icraatımız da bu kamera sistemleriydi. Sağ olsun mahalle halkımız, köylümüz bu işe çok destek çıktı, ellerinden gelen yardımı bizden esirgemediler ve kendi imkanlarımızla bu sistemi kurmayı başardık. Caydırıcılık açısından, emniyet açısından, halkımızın huzur ve güvenliği açısından çok iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Salih Akkaya da kendi imkanları ile böyle bir sistemi kuran mahalle sakinlerini tebrik ederken; “Bu sistem özellikle jandarma ekiplerimizin de işini kolaylaştıracaktır. Ancak besihane sahiplerinin de mutlaka besihanelerine kamera sistemi taktırmaları; kendi hayvanları, malları ve güvenlikleri açısından önemlidir” dedi.

Karabulut Mahallesi sakinler,i önümüzdeki günlerde tarlalarından mahsul çalınmalarına karşı da güneş enerjisi ile çalışan kamera sistemi kurulması için çalışmalar yapmak istediklerini söylediler. (İHA)


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
29
açık