banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

KAÇAK ENERJİYLE MÜCADELE 

MEDAŞ, müşterilerinin kaliteli ve kesintisiz elektrik enerjisi almasını sağlayabilmek adına kaçak elektrik kullanımı ile mücadelesini sürdürüyor.

EKONOMİ 11.01.2022, 00:05 10.01.2022, 18:32 Haber Merkezi
881
KAÇAK ENERJİYLE MÜCADELE 
banner12

Özelleştirilmesinden bu yana yapılan çalışmalarla kaçak elektrik kullanım oranının yüzde 9’dan yüzde 6’ya düşürüldüğü belirtilen açıklamada; Meram Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (MEDAŞ) 2021 yılında hedeflerini gerçekleştirdiği, kaçak elektrik kullanımının tespiti ve ortadan kaldırılması yönünde 2022 yılında da yeni projelerin hayata geçirilmesi için çalışmalara devam edildiği belirtildi.

Kaçak elektrik kullanımının ülke ekonomisine verdiği zarara dikkat çekilen açıklamada; “Ekiplerimizce yapılan tespitlerde abonesiz kullanım olduğu ve kaçak elektrik kullandığı tespit edilen abonelerin çoğunda direkten ve yer altı hattından harici hat ile çekilen kablolar bulunduğu görülüyor. Bu durumdaki bağlantılara hızla müdahale ediliyor ve zabıt tutularak yasal işlem süreci başlatılıyor. Kaçak elektrik kullanımı; enerji verimliliği ve kaliteli elektrik kullanımının yanı sıra, can ve mal güvenliği açısından da önemli olup şebekedeki yükü artırarak elektrik kesintisi ve gerilim düşümü gibi olumsuzluklara neden oluyor, enerjide teknik kaliteyi olumsuz yönde etkiliyor” ifadelerine yer verildi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
23
açık