banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

İSTİHDAMA VE TARIMA DESTEK KARARLARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabinesi Toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada; tarımsal amaçlı kullanılan Hazine arazileri ve istihdamı artırmaya yönelik olarak alınan tedbirleri kamuoyu ile paylaştı.

EKONOMİ 13.04.2022, 10:09 Haber Merkezi
510
İSTİHDAMA VE TARIMA DESTEK KARARLARI
banner12

2053 Ulaştırma ve Lojistik Ana Planı’nı da aktaran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; İşbaşı Eğitim Programı kapsamında mevcut çalışanlarının üzerine ilave istihdam taahhüt eden firmaların, işe alacakları her işçinin 3 veya 6 ay boyunca tüm ücretleri ile sosyal destek primlerinin Çalışma Bakanlığı tarafından karşılanacağını söyledi.

2B ve Hazine Arazileri Kararı

Erdoğan’ın Hazine arazilerine dair paylaştığı bilgiye göre; 2B arazilerinin satışı ile ilgili başvuru ve ödeme süresi, 31 Aralık 2022 tarihine kadar uzatılacak. Tarım amaçlı kullanılmak üzere çiftçilere ecri misil bedelinin yarısına 10 yıl süreyle kiralama imkanı getirilen Hazine taşınmazlarında da başvuru süresi kaldırılacak.

Böylece 2020 yılının başından itibaren 3 yıl süreyle Hazine taşınmazını kullanan çiftçilere, başka şart aranmadan araziyi kiralama imkanı getirilmiş olacak. Süresi bitenler araziyi yeniden kiralayabilecek, 10 yıllık süreyi dolduranlar ise araziyi satın alabilecekler.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
12
açık