banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

İDDİALI AROMASI İLE TANITIM BEKLİYOR

Akşehir’in Gedil, Engili ve Ilıcak Mahallelerinde üretilen ve yurt içi pazara satılan sarımsağın, iddialı aromasıyla gerçek değerini bulması için geniş çaplı tanıtım yapılması gerekiyor. Haziran ayı boyunca hasatı yapılan ve soyulmuş olarak fiyatı bu yıl kilo başına 8-10 lira arasında değişen sarımsağın marketlerde tüketiciye ulaştığı fiyat; nakliye, depolama, pazarlama ve dağıtım maliyetleri ile aracı kazancı ilave edildiğinde 45 lirayı buluyor.

EKONOMİ 01.07.2020, 00:12 01.07.2020, 00:12
89
İDDİALI AROMASI İLE TANITIM BEKLİYOR
banner12

Akşehir’in Gedil, Engili ve Ilıcak Mahallelerinde üretilen ve yurt içi pazara satılan sarımsağın, iddialı aromasıyla gerçek değerini bulması için geniş çaplı tanıtım yapılması gerekiyor.

Haziran ayı boyunca hasatı yapılan ve soyulmuş olarak fiyatı bu yıl kilo başına 8-10 lira arasında değişen sarımsağın marketlerde tüketiciye ulaştığı fiyat; nakliye, depolama, pazarlama ve dağıtım maliyetleri ile aracı kazancı ilave edildiğinde 45 lirayı buluyor.

Konuyla ilgili görüşünü aldığımız Gedil Mahallesi eski Muhtarı Ahmet Emir; sözü geçen 3 mahalle arasından Gedil’in, üretimin merkezi olarak değerlendirilebileceğini belirtirken, 200 hanenin yüzde 80’inin ticari amaçlı üretim yaptığını söylüyor. Bu yıl 500 tona yakın ürün elde edildiğini belirten Emir; yöre sarımsağının iri ve kendine has aroması ile çok iddialı olduğunu ısrarla vurgularken, yeterince tanıtım yapılamadığı için değerinin altında satıldığının altını çiziyor.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
26
açık