banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

“DESTEK DEVAM ETSİN”

Akşehir Berberler Kuaförler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Er; küçük esnafa sağlanan ancak Mart ayı itibariyle sona erecek olan Gelir Kaybı ve Kira Desteklerinin 3 ay süreyle uzatılmasını talep ettiklerini söyledi.

EKONOMİ 27.03.2021, 00:10 26.03.2021, 16:42 Haber Merkezi
992
“DESTEK DEVAM ETSİN”
banner12

Berber, kuaför ve güzellik salonu işletmecilerini de içeren küçük esnafa, Ocak ayından başlamak üzere 3 ay süre ile sağlanan Gelir Kaybı Desteği ve Kira Desteğinin, giderlerin karşılanmasında bir nebze de olsa yardımcı olduğunu belirten Ahmet Er açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sağlanan destekler, yaşadığımız zor süreçte esnafımıza katkıda bulunmuştur. Diğer taraftan, birçok esnafımız şartlar uymadığı için kira yardımını alamamıştır. Covid-19 pandemisinin ne zaman biteceği, normalleşme sürecinin ne zaman başlayacağı net olarak öngörülememektedir.

Pandemi şartlarının iyileşmemesi ve esnafımızın işlerinin normale dönmemesi nedeniyle, Mart ayı itibari ile bitecek olan bu desteklerin 3 ay süre ile uzatılmasını Cumhurbaşkanımız ve Ticaret Bakanlığımız ile ilgili kurum ve kuruluşlardan küçük esnafımız adına talep etmekteyiz.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
12
parçalı az bulutlu