banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

SIFIR ATIK PROJESİ’NE BİR KATKI DAHA

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde başlatılan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında, Akşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Akşehir’e 6 Mobil Atık Getirme Merkezi kazandırıldı.

ÇEVRE 24.11.2020, 00:11 23.11.2020, 17:46 Haber Merkezi
618
SIFIR ATIK PROJESİ’NE BİR KATKI DAHA
banner12

Geçtiğimiz haftalarda 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’nin temellerinin atılmasının ardından bu hafta da çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşümü mümkün atıkları ekonomiye yeniden kazandırmak adına önemli bir adım daha atılarak Akşehir’e 6 Mobil Atık Getirme Merkezi kazandırıldı. Şehrin 6 bölgesine hitap edecek çevre dostu Mobil Atık Getirme Merkezleriyle çöpler artık kaynağında ayrıştırılacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Emine Erdoğan himayesindeki Sıfır Atık Projesi kapsamında Belediye olarak 6 Mobil Atık Getirme Merkezi aldıklarını belirterek; “Böylece, kaynağında ayrı toplanan kağıt, pil, metal, cam, elektrikli-elektronik, bitkisel atık yağ ve plastik gibi atıkları Mobil Atık Merkezlerinde toplayıp buradan 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne göndereceğiz. Mobil Atık Getirme Merkezlerimizi; İstasyon Caddesi Zafer Kavşağı, 24 Ağustos Bulvarı Termo Petrol karşısı, Yarenler Mahallesi Küçük Ağa Caddesi başlangıcı, Cumhuriyet Meydanı, Gazi Mahallesi Gazi Pazar alanı önü ve İmaret Camii önü olmak üzere 6 yere konuşlandırdık. Bu sayede hemşehrilerimizin hem geri dönüşüm ve ekonomiye hem de çevre bilincinin oluşmasına katkı sağlamalarını istiyoruz. Adı gibi bir Akşehir için; Geleceğini Düşün, Çevreni Koru diyoruz” dedi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
7
parçalı bulutlu