Otogara ulaşım yolu 18 uygulaması yapılmasına karşın itirazlara takıldığından açılamamış ve geçici güzergahtan otogara giriş-çıkış sağlanmıştı. 

Akşehir Belediyesi Otogarına, Konya- Afyon D-300 karayolunu Tunahan caddesine bağlayan, 300 metre uzunlukta, 20 metre genişlikte gidiş-dönüşü olan yeni bir bağlantı yolu açmak için çalışmalarını hızlandırdı.

Otogar yeni bağlantı yolu, Sanayi-Doğrugöz yolu üzerindeki Akşehirspor Tesisleri Kavşağı yanından D-300 Karayolu’na çıkan Tunahan Caddesi’ne paralel olarak açılacak.

ANKARA’DA 5 ÇELTİK’TE 15 ANKARA’DA 5 ÇELTİK’TE 15

Akşehir Belediyesi konuya ilişkin olarak yaptığımız başvuruya şu açıklamayı gönderdi:

“AKŞEHİR 35 NUMARALI DOĞRUGÖZ VE SEYRAN MAHALLERİ PARSELASYON PLANI” 

Doğrugöz ve Seyran Mahallelerinin Sanayi, Tunahan ve Yeni İstanbul (D300 Karayolu) Caddelerinin arasında kalan sahanın, 35 Numaralı Düzenleme Sahası olarak belirlenerek 844.429,00 m2’lik alanda arazi ve arsa düzenlemesinin yapıldığı ve tescil işleminin gerçekleştirildiğini,
Düzenlemeyle D300 karayolu ile Akşehir otogarına giriş - çıkış yapılmasının önü açılmıştır. Bölgede bulunan parseller imara uygun hale getirilmiş ve parklar, Cami alanı, sosyal tesis alanları, okul alanları, belediye hizmet alanları ve çocuk bahçesi alanları Akşehir’imize kazandırılmıştır.”

Akşehir belediyesince açılan bu yol D300 Karayoluna paralel, Otogar’dan-Tunahan Caddesine açılan bir yol. Aynı zamanda Akşehir merkezinden Otogara ulaşım problemini çözecek 300 metrelik yol olma özelliğini taşıyor. Otobüsler aynı şekilde; Yonca Kavşak, İstasyon Kavşağını, Doğrugöz Mahallesine giriş kavşağını kullanarak yeni otogara giriş-çıkış yapabilecekler.