banner8

banner9

banner28

banner10

MAMALARI TAZELENDİ, SU KAPLARI TEMİZLENDİ

Sokak hayvanlarını yaz ve kış aylarında rutin olarak beslemeyi sürdüren Akşehir Belediyesi, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde de sokaktaki canları unutmadı.

ÇEVRE 06.10.2020, 00:10 05.10.2020, 17:34 Haber Merkezi
777
MAMALARI TAZELENDİ, SU KAPLARI TEMİZLENDİ
banner12

Özellikle kış aylarında sokak hayvanların beslenmede güçlük yaşaması nedeniyle beslenme odaklarında ve kedi evlerinde onlara mama ve ekmek vererek yardımcı olan Akşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaz aylarında da sık sık bu noktalarda besleme çalışmaları yapıyor. 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde de sokak hayvanları için besleme odaklarına, kedi evlerine ve hayvanların sık bulunduğu alanlara mama ve ekmek bırakan ekipler, su kaplarını da temizlediler.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, konuyla ilgili açıklamasında; “Başta sokak hayvanları olmak üzere tüm hayvan dostlarımızın aç ve susuz kalmamaları için belediye olarak yaz kış besleme çalışmalarınızı sürdürüyoruz. Özellikle kış aylarının yaklaşmasıyla beslenmede zorluk çekecek bu canlara tüm vatandaşlarımızın sahip çıkmasını ümit ediyoruz. Unutulmamalıdır ki hayvan sevgisi; insandaki merhamet, yardımlaşma ve iyilikseverlik gibi duyguları geliştiren özel duygulardandır. Hayvanların korunması konusunda herkesin gereken duyarlılığı ve sorumluluğu birlikte yerine getireceğine olan inancımı bu vesileyle tekrarlıyor, sevgi ve saygılar sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
9
parçalı az bulutlu