banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

BAKIM ONARIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Akşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; 2020 yılı içerisinde ilçe genelinde devam eden altyapı çalışmaları sebebiyle bozulan cadde ve sokaklarda, çalışmaların tamamlanmasının ardından bakım onarım çalışmalarına hız verildiği belirtildi.

ÇEVRE 04.12.2020, 00:08 03.12.2020, 17:17 Haber Merkezi
1265
BAKIM ONARIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
banner12

2020 yılı içerisinde yaklaşık 20 kilometre Doğalgaz hattı döşendiği ve KOSKİ tarafından su kaynaklarının geliştirilmesi için yeni açılan kuyuların sisteme bağlanmasıyla şehir genelinde yaklaşık 4 kilometre isale hattı yapıldığını kaydeden Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya; açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bu altyapı çalışmalarımızın, şehrimiz için çok önemli olduğunu ifade etmek isterim. 1932 yılında yapılan içme suyu şebekelerinde çok sık arıza meydana geldi ve bu arızalar şehrin pek çok noktasında cadde ve sokaklarımızda bozulmalara neden oldu. Bu yılsonu ihalesi planlanan, AB fonlarından hibe olarak yapılacak projemiz ile arızaların önüne geçileceği gibi hem de yüzde 40 oranındaki içme suyu kayıp kaçak oranı sıfırlanırken, daha kaliteli ve sağlıklı su içme imkanı olacaktır. Bozulan yolların tamirinden önce hem çökmesi hem de özellikle doğalgaz hattı geçen bölgelerde hattın test edilmesi için bir süre beklemek gerekli olduğundan, bu süreçte de ekiplerimiz tarafından çöken yollarda dolgu takviyesi yapılmaktadır. Tüm ilçe genelinde 6 ekibimizle birlikte bakım onarım çalışmalarımız hız kesmeden sürüyor ve çalışmalar en kısa sürede tamamlanacak. Şehrimizdeki tüm altyapı çalışmalarını da önümüzdeki bir iki yıl içerisinde bitirmiş ve özellikle granit taş olan bölgeleri kaldırarak sıcak asfaltla kaplamasını yapmış olacağız.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
24
açık