banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

ATMA TIKLA PROJESİ’NDE YENİ HEDİYELER    

Akşehir Belediyesi tarafından yürütülen Atma Tıkla Projesi kapsamında dağıtılan promosyonların çeşitliliğinin artırılmasına ilişkin Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne ait teklif, Belediye Meclisi Aralık ayı toplantısında oylanarak kabul edildi.

ÇEVRE 08.12.2021, 00:08 07.12.2021, 17:52 Haber Merkezi
280
ATMA TIKLA PROJESİ’NDE YENİ HEDİYELER    
banner12

Akşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre; çevre duyarlılığına dikkat çekmek, vatandaşların çevre temizliğinde etkin olmasını sağlamak ve ödüllendirmek amacıyla hayata geçirilen projeye ilgi yoğun olurken, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda ütü, saç kurutma makinesi ve çocuk scooteri de kampanyada dağıtılan promosyonlar arasına katıldı. Kampanyaya katılan vatandaşlar; promosyon listesine eklenen yeni hediyelerden ütüye 25 bin puan, saç kurutma makinası ve çocuk scooterine ise 20’şer bin puan biriktirerek sahip olabilecekler.

Atma Tıkla Projesi bir mobil akıllı cihaz uygulaması olup; cep telefonu, tablet ve bilgisayarlara yüklenebiliyor. Vatandaşlar, evlerinde oluşan geri dönüşebilen atıkları bu uygulama sayesinde giriş yaparak, atıkların cinsi ve miktarı için bildirim oluşturup ana kullanıcıya sistem üzerinden kayıt yapıyorlar. Atıklar, merkez mahallelerde haftanın belirli gün ve saatlerinde ekipler tarafından evlerden alınıyor ve bildirimi yapan vatandaşın sistemdeki kullanıcı adına puan olarak yükleniyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
3
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur