Hakimiyet milletindir, 23 Nisan Bayramı.

Yaprağını döken her ağacın gölgesine yatılmaz. Atatürk gibi paşa gönüllerden sökülüp atılmaz engin gönüllü ince ruhlu tatlı dilli bir Atatürk gibi paşa her devlette bulunmaz kesinlikle düşmanı yenmek için yorulmaz devletin daim olsun yüce olsun sayın paşam askerini övdün, 9 Eylül’de düşmanını Akdeniz’e döktün balıklara yem ettin, senin şanın yüce olsun paşam savaşı kazandın 23 Nisan’ı Bayramını Dünya Çocuklarına hediye ettin, tüm dünyadan teşekkür aldın bayramın kutlu olsun sayın paşam, yaylada yayılan kara koyun kuzusundan seçilmez. Düşmanın suyu bulanık olur kesinlikle içilmez Atatürk’ün yaptığı hizmetlere kesinlikle değer biçilmez değerin yüksek olsun daim olsun sayın paşam. Olgun paşanın hatırı dolgun olur ismin daim olsun atının üstünde eyerin var bütün dünyada yüksek değerin var değerin yüksek olsun sayın paşam, seni yetiştiren Zübeyde annen ve Ali Rıza Bey mekanı cennet olsun. Sen ölmedin paşam sen ölmedin rahat uyu ruhun şad olsun paşam. Baharın yazında güzünde 85 milyon Türkiye daima senin izinde DÜNYA EHLEVİ BİR VELİ BUNU YAZAN 94 YAŞ ILICAK KÖYLÜ CİVAN ALİ Şair ölür kalemi kalır şiir yazar eseri kalır Atatürk gibi bir paşa yüz senede bir gelir İstikbal göklerde diyen Atatürk Türkiye’nin İstikbalidir Paşam Türkiye seni edebiyen unutmayacaktır. Ruhun şad olsun.

TÜRKİYE YUNAN İŞGALİ

Yunan İzmir’den afyona kadar işgal etti. Afyondan öte yana çelik teli hiçbir güç kesip geçemez demişti. Yunan askeri o yörede 3 sene, 3 ay 25 gün kaldı. Atatürk’ün askeri o çelik teli bir dikiş ipliği gibi kesip geçtiler Yunan askerini perişan ettiler. 9 Eylülde İzmir körfezinde denize döktüler balıklara yem ettiler. Atatürk’ün lokması büyüktür yutulmaz, düşmanı dozer gibi ezer geçer, yorulmaz demin derin sudan batıp geçilmez Atatürk’ün yaptığı hizmetlere değer biçilmez değerin daim yüksek olsun paşam sen Türkiye’nin büyük istikbalisin sizin gibi bir çelik yürekli paşa yüz senede bir gelir seni unutmayacağız. Seni Türkiye ebediyen unutmayacak paşam ruhun şad olsun paşam.

Civan Ali 94 yaşındayım aklı başındayım şair ölür kalemi kalır şiir yazar eseri kalır okuyan herkese teşekkürler.

İnsan bilir insan kıymetini sarraf bilir altın kıymetini serçeye sorma serçe bilmez bülbül bilir gülün kıymetini Türkiye bilir Atatürk’ün kıymetini.