banner8

banner9

banner28

banner10

YUNAK’TA 106. YIL KUTLAMALARI

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü, ülke genelinde olduğu gibi Yunak’ta da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

ANMA-KUTLAMA 19.03.2021, 00:06 18.03.2021, 19:36 Haber Merkezi
890
YUNAK’TA 106. YIL KUTLAMALARI
banner12

Yunak’ta 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıldönümü münasebetiyle düzenlenen ilk tören, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Salgına karşı alınan tedbirler altında Hükümet Konağı önünde yapılan törende, Kaymakam Fatih Kurt ve Belediye Başkan Vekili Bekir Coşkun tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi. Askeri bir personel tarafından yapılan günün anlam önemine binaen yapılan konuşmanın ardından buradaki tören sona erdi.

Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesi’nce düzenlenen ikinci tören Belediye Meydanında gerçekleştirildi. Buradaki törende bir konuşma yapan Yunak Kaymakamı Fatih Kurt; günün önemine vurgu yaptı ve gençlere Çanakkale ruhuna sahip çıkmalarını söyledi. Okunan şiirlerin ardından Mehter Takımı tarafından yapılan gösteri ilgiyle izlendi. Mehter takımının gösterisi Yunak’ta bir ilk olurken, izleyenlerden tam not aldı. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından buradaki tören sona erdi.

Törenlere; Yunak Kaymakamı Fatih Kurt, Belediye Başkan Vekili Bekir Coşkun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, İlçe Jandarma Komutanı Adem Güneş, İlçe Emniyet Amiri Ufuk Başlık,  diğer daire ve kurum amirleri, öğrenciler, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören sonunda şehitlikler ziyaret edilerek, şehitler için Kur’an-ı Kerim okundu ve dua edildi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
21
açık