23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında, Akşehir Kaymakamı Mehmet Özel’in makamında, Tarık Buğra İlkokulu’ndan Ahmet Asım Erdoğan, Garnizon Komutanı Albay Tolga Yuvalı’nın makamına, Nasreddin Hoca İlkokulundan Mehmet Selçuk Emeç, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Ahmet Nuri Köksal’ın makamına, Cumhuriyet İlkokulundan Ada Türkoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulhamit Durgut’un makamına, Hüseyin Tekiner İlkokulundan Osman Aydın, Akşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Bülent Erdem makamını Haydar Tuna İlkokulundan Zeliha Nur Uysal ve Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu’nun makamına Gazi Mustafa Kemal İlkokulundan Berat Erbatur temsili olarak makamlara oturdu.

TEMSİLİ BAŞKAN TÜRKOĞLU BAŞKAN KÖKSAL’I OKULUNA GETİRDİ

Cumhuriyet İlkokulunu temsili başkanla ziyaret eden Akşehir Belediye Başkanı Dr. Ahmet Nuri Köksal burada yaptığı konuşmada; “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. 23 Nisan Bayramı nedeniyle Cumhuriyet İlkokulumuzun seçimle kararlaştırdığı Ada Türkoğlu kızımıza temsili Başkanlık görevini verdik. Şimdi de Belediye Başkanlığından geliyoruz. Ama içime birkaç saatliğine Ada’ya teslim etmek içime sinmedi. Bir gelenek başlatalım dedim. Akşehir Belediyesi buna önderlik etsin gelecek seneki 23 Nisan’daki temsili başkana kadar 1 yıl boyunca çocuk meclisimizin başkanı ol ve zaman zaman Ada ile Akşehir’i gezelim eksiklikleri bize söyle ve beraber yönetelim dedim. Yeni Belediye Başkanınız olarak ben onun iftiharla kapısını açtım. Makam aracı ile mütevazi şahin makam aracı ile geldik. Gelme sebebimiz ise okulun eksikliklerini yerinde görelim Nuri amca dedi.”

Cumhuriyet İlkokulundan Temsili Başkan Ada Türkoğlu’da; “Bana bu görevi laik gördüğü için çok teşekkür ederim. Bende bir çocuk olarak görevimin başına geçmekten onur ve şeref duydum tekrardan teşekkür ederim.” dedi.

Garnizon

Editör: Pervasız Web