banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

“OYSA NE EMEKLER VERMİŞTİ”

Geçtiğimiz aylarda, eşi Şehit Polis Memuru Battal Yıldız’ın ismi verilen hatıra ormanı ve kütüphaneyi, şehadetinin dördüncü yıldönümü öncesinde 2 oğluyla birlikte ziyaret eden Emine Yıldız; hem çalışıp hem okuyarak kendisini yetiştiren eşiyle ilgili duygusal ifadeler paylaştı.

ANMA-KUTLAMA 16.07.2021, 00:11 15.07.2021, 17:44 Haber Merkezi
3979
“OYSA NE EMEKLER VERMİŞTİ”
banner12

Polis Memuru Battal Yıldız, İstanbul Tuzla’da 28 suçtan sabıkalı bir hırsızı kovalarken, bundan tam 4 yıl önce 16 Temmuz 2017 tarihinde şehit olmuştu. Bir arkadaşının girişimleri sonucunda da geçtiğimiz aylarda, Erzurum-Erzincan Karayolu üzerinde şehidimizin adına bir hatıra ormanı oluşturulmuş, Gaziantep Şahinbey Mareşal Fevzi Çakmak Ortaokulu Kütüphanesine de şehidimizin ismi verilmişti.

Yaptığı ziyaretler sonrası duygularını paylaşan şehit eşi Emine Yıldız; mütevazı bir çocukluk geçiren ve zor koşullarda okuyan eşinin, eğitimini sürdürebilmek için bir yandan da çalıştığını ve öğretmen olmayı başardığını, sonrasında Emniyet Teşkilatı’nda ülkesine hizmet ettiğini aktardı. Emine Yıldız; görevine düşkün ve iyi bir aile babası olan eşinin isminin yaşatılması yönünde hatıra ormanı, okul ve kütüphanelere adının verilmesinden, çocukları Hasan İlyas ve Mehmet Ali’nin de gurur duyacaklarını, böylece eşinin her zaman hatırlanacağını söyledi.

Pervasız Gazetesi olarak şehidimiz Battal Yıldız’ı, şehadetinin dördüncü yıldönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
19
açık